Béčko loupilo na hřišti lídra tabulky – SK Věžnice – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „B“ 2:6 (1:2)

Utkání okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno 7.11.2021 ve Věžnici.

Střelci: 44. Chalupník Marek, 89. Cakl David – 8. Bačkovský Jakub, 19. Martinek Ondřej, 56. Martinek Ondřej, 46. Bačkovský Jakub, 66. Procházka Aleš, 75. Martinek Ondřej

Diváků: 83. Rozhodčí: Karlík Petr, Dočkal Lukáš, Panský Šimon. ŽK: 2:1.

Sestava Ledeč „B“: Berka Jan – Prchal Daniel [K], Pajer Martin (79. Vágner Jan), Voplakal Jiří (64. Stehno Jonáš), Žemlička Tomáš, Šenk Vladimír, Toula Martin, Bačkovský Jakub, Vágner Matěj, Procházka Aleš (68. Vladyka Jan), Martinek Ondřej.

Ledečské Béčko nastoupilo ve Věžnici v den výročí kdysi hojně oslavované říjnové revoluce s „revolučními“ posilami z A-týmu (Bačkovský, Toula, Matěj Vágner) a tito hráči výkonem rozhodně nezklamali. V brance B-týmu se po delší odmlce objevil Berka. Chyběl naopak tradiční stoper Hauser a další zkušený hráč Janovec. Vypomohli i dorostenci, kteří svou soutěž ukončili již před 14 dny.

Oproti týden starému domácímu utkání s Věžnicí se tentokrát podařilo ledečským zachytit začátek a svého soupeře v prvním poločase brankově předčili. Do vedení poslal Kováky vv 8. minutě nejlepší podzimní střelec A-týmu Kuba Bačkovský – 0:1. Náskok navýšil v 19. minutě pro změnu nejlepší podzimní střelec Béčka Ondra Martínek – 0:2. Domácí korigovali gólem do šatny, když síť rozvlnila domácí třiačtyřicetiletá legenda Marek Chalupník.- 1:2. Ve 46. minutě odskočili ledečští opět o dvě branky, trefil se opět Bačkovský – 1:3. Zřejmě definitivní konec věžnických šancí na body učinil v 56. minutě svým druhým gólem Martínek – 1:4. A protože se v 66. minutě trefil další letošní kanonýr Béčka Aleš Procházka a v 75. minutě Ondra Martínek oslavil hattrick, čtvrhodinku před koncem uápasu svítilo na tabuli pro domácí favority jistě nemilosrdné skóre – 1:6. Věžnice stačila už jen korigovat těsně před koncem brankou Cakla – 2:6.

B-tým uštědřil lídrovi nejkrutější porážku v podzimní sezóně a odvezl si z horké věžnické půdy důležité tři body, které jej poslaly na 5. místo tabulky a vzdálily jej od o něco více od sestupových pozic.