Dlouho neměli nic, nakonec z toho byly málem tři body – TJ Sapeli Polná – FK Kovofiniš Ledeč n. Sáz. 1:1 (1:0)

Utkání 14.kola krajského přeboru Vysočiny hráno 31.10.2021 ve Stáji u Polné.

Střelci: 19. Průcha Adam – 87. Bačkovský Jakub.

Diváků: 27. Rozhodčí: Rosický Pavel, Landsman David, Terber Ondřej. ŽK: 0:1 (Michal Havel).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal (80. Žemlička Tomáš), Karel Jaroslav, Vodička Lukáš, Gramer Filip, Gramer Jakub, Vágner Matěj, Trpišovský Martin (89. Chlubna Martin), Bačkovský Jakub, Martinek Ondřej (80. Fišer Jaroslav).

Ledeč odjela zakončit podzimní část sezóny na hřiště svého minulého soupeře – Sapeli Polné.

Začátek utkání velmi opatrný, hrálo se od vápna k vápnu.

V 18. minutě po zahraném autu a nedůslednosti obrany Kováků se Sapeli ujalo vedení 1:0 gólem Průchy.

Ve 21. minutě měl obrovskou šanci ledečský Vágner, když po akci zprava obešel dva protihráče a jeho střelu na brankové čáře odkopl domácí obránce do bezpečí.

Ve 25. minutě se ocitl domácí Průcha zcela osamocen před Bezděkem, ale po centru z pravého křídla hlavou netrefil branku.

Ve 42. minutě zahrávali Kováci roh, mířil Filip Gramer hlavou těsně nad břevno Pokorného branky.

První poločas měli Kováci mírnou převahu, držení míče cca 60:40 pro Kovofiniš, přesto šli do kabin o něco spokojenější domácí Sapeláci.

První šanci po přestávce měl ve 48. minutě ledečský Vodička, po standardce se ocitl sám před gólmanem, ale bohužel přestřelil brankovou konstrukci.

V 70. minutě zahrávali domácí dva přímé kopy z nadějných pozic, ale nic nebezpečného pro Ledeč z toho nebylo.

V 78. minutě střílel ledečský kapitán Pešek z vápna, jeho tečovaná střela skončila těsně vedle domácí svatyně.

V 84. minutě viděla divácká návštěva nedůstojná krajského přeboru střelu hostujícího Vágnera z vápna, bohužel pro Kovofiniš skončila opět z vnější strany tyčky.

87. minuta přinesla konečně gólovou radost hostí – nejlepší podzimní kanonýr Bačkovský po závaru ve polenském vápně dorazil balon do prázdné branky – 1:1.

A v ledečském autobuse mohlo být po zápase ještě veseleji. To by ovšem musel v 89. minuta zamířit Bačkovský svou střelou z úhlu do domácí sítě.

Druhý poločas měli ledečští mírnou převahu, nicméně nakonec si oba týmy celkem spravedlivě rozdělily body, ikdyž při troše umu a štěstí navíc mohla Ledeč odvézt ze Stáje 3 body.

Kováci přezimují na 9. příčce tabulky. Nad tímto výsledkem nelze ani jásat ani jej považovat za neúspěch. Vždyť za Ledči jsou v tabulce mužstva jako Třebíč či Chotěboř. Na hodnocení podzimu ze strany vedení týmu a vedení klubu si ještě počkejme. S ohledem na situaci na chvostu divizní skupiny D je zřejmé, že ohromně důležitý bude start do jarní sezóny. Bylo by dobré udržet krajský přebor pro Ledeč i do další sezóny.