Bolestivá domácí ztráta s rozjetým soupeřem – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ – TJ Slavoj Pacov 1:3 (0:1)

Utkání 6. kola krajského přeboru hráno dne 9.9.2023 v Ledči n. S.

Branky: L. Vodička – 34. Faltýnek, 68- Kostroun (PK), 72. Poduška.

Rozhodčí: Beneš Jiří – Rosický Pavel, Nebola Jaroslav. Delegát: Vaněk Luboš. Diváků: 183. ŽK: 2:2 (za LNS: M. Toula, O. Piskač).

Sestava FKLNS: T. Bezděk – P. Herčík (55´ F. Radil), L. Vodička, O. Kučírek, T. Žemlička (45. M. Smejkal), O. Piskač (45. J. Štros), V. Horký, J. Karel, J. Gramer (81. J. Vágner), M. Toula, J. Stehno (81. T. Jindra).

Do Ledče nepřijel rozhodně vyjukaný nováček, ale mužstvo, které se na začátku sezony veze na vlně. Ledeč prohrávala 0:1 po poločase, měla velkou příležitost srovnat v 56. minutě, ale domácí pohrdli penaltou a hosté ještě přidali dva góly. Na konci jen korigoval Vodička. Za domácí poprvé v mistrovském utkání nastoupila nová posila Ondřej Piskač, naopak chyběli Chlubna a S. Bezděk.

Kováci prohráli potřetí v řadě a propadli se na 10. místo tabulky. Další pokus zastavit nepříjemnou sérii budou mít v dalším venkovním utkání v Třebíči. S nováčkem soutěže FŠ Třebíč hraje Áčko v neděli 17.9. od 15:30.

Komentář trenéra Martina Turka:Zápas se lámal v 56. minutě, kdy jsme neproměnili pokutový kop a odmítli tak vyrovnání. Jsem přesvědčený o tom, že kdybychom v ten moment vyrovnali, tak zápas otočíme v náš prospěch, ale bohužel se stal pravý opak. Neproměnění penalty nás psychicky složilo, Pacov toho využil a vstřelil další dva góly.“