Dorostenci na Spartu nestačili – Jiskra Zruč/Kovofiniš Ledeč dorost – Sparta Kutná Hora 0:2 (0:2)

Utkání dorostenecké 1. třídy Středočeského kraje, sk. C hráno dne 10.9.2023 ve Zruči n. S.

Střelci: 18. Hanka Tomáš, 36. Hanka Tomáš.

Rozhodčí: Mrkvička Jan. Hřiště: TJ Zruč nad Sázavou. Diváků: 50. ŽK: 3:1 (za LNS/ZNS: Dušek, Pistorius, Sarangerel).

Sestava Zruč/Ledeč: Pistorius – Koten, Samuel Pyš, Viktor Hotovec, Dušek J. – Čermák, Jan Vágner, Taso, Hidi – Božík, Adam

Hokejové střídání: Duspiva, Sarangerel Tergelsaikhan, M. Ouřada, Ondřej Bělohradský, Šmejkal, Novotný.

Komentář trenéra Martina Večeři: „Soupeř z Kutné Hory se prezentoval svižným a kombinačním fotbalem. My jsme v prvním poločase byli o něco horším týmem. Ale přes to jsme se dostávali do šancí, tu největší spálil Adam. Nechci se vymlouvat, ale ani rozhodčí neměl svůj den. Neodpískal za mě jasnou penaltu v náš prospěch. V dané situaci se zranil Božík naražená žebra mu nedovolila pokračovat. Další zraněný v prvním poločase byl Pyš, ten opustil hrací plochu s velkou bolestí čelisti. Naštěstí rentgen ukázal, že není prasklá a odnesl to prasklým zubem a naraženou čelistí. Aby toho ještě nebylo málo, ze zápasu odstoupil i Adam s nataženým zadním stehenním svalem. První poločas jsme prohráli 0:2. Do druhého poločasu jsme nastoupili s nějakými změnami. Naše hra se zlepšila a dostávali jsme se do šancí. V daných brankových příležitostech jsme bohužel branku nedokázali vstřelit. Za druhý poločas mužstvo zaslouží pochvalu, ale bohužel fotbal se hraje na dva poločasy. A ten první jsme prohráli. Za mě daná situace s penaltou zápas hodně ovlivnila. Hostující brankář zcela zřetelně našeho hráče srazil ve vápně. Další dva zápasy odehrajeme venku a to v Jestřábí Lhotě a Velimi. Doufám, že po dvou porážkách v řadě kluci zaberou a přivezeme nějaké body.“

Kombinovaný tým Ledče/Zruč je zatím na 10. místě tabulky. Dorostenci sehrají další utkání na hřišti Sokola Jestřabí Lhota (okres Kolín), 12. týmem tabulky, hraje se v neděli 17.9.2023 od 10:00.