Chybami darovali domácím vítězství – TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A 4:2 (2:1)

Utkání 13. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 29.10.2023 v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Branky: 26. Komínek Lukáš, 32. Šandera Jan,  53. Šandera Jan, 78. Ptáček Jiří – 35. Štros Josef, 83. Vodička Lukáš (penalta).

Rozhodčí: Straka Karel – Nebola Jaroslav, Dvořák Miloš. Diváků: 100. ŽK: 4:4 (za LNS: T. Bezděk, S. Bezděk, M. Toula, F. Radil).

Sestava FK Ledeč n. S.: T. Bezděk – P. Herčík (30. M. Píška), L. Vodička, V. Kučírek, T. Žemlička, S. Bezděk, O. Piskač, J. Karel, M. Vágner (72. V. Horký), M. Toula (46. F. Radil), J. Štros (72. J. Stehno).

Áčko nenavázalo na zlepšené výkony z posledního období a po pěti zápasech bez porážky prohrálo. Kleslo tak na 12. místo tabulky a realitou jarní části sezóny bude boj o záchranu v krajském přeboru. V posledním podzimním kole Ledeč doma přivítá exdivizní Bystřici nad Pernštejnem, která je na 13. místě a v zápase se Sapeli Polná přerušila sérii neúspěchů. Klíčový souboj o záchranářské body se hraje v Ledči v sobotu 4.11.2023 od 10:30 hodin. Přijďte podpořit naše hráče v co nejhojnějším počtu.

Zápas se odehraje téměř na den přesně 21 let poté, co se mužstva Ledče a Bystřice střetla v posledním podzimním kole 1. ročníku krajského přeboru kraje Vysočina. Tehdy oba týmy svedly přímý souboj o titul podzimního půlmistra a tuhý boj na těžkém terénu skončil remízou 2:2.

Komentář trenéra Martina Turka: „Zápas se nám moc nepovedl. Domácí nás třikrát potrestali za naše zbytečné ztráty míče a jednou využili chaosu po vynuceném střídání Pavla Herčíka. Soupeř vyhrál zaslouženě.“