Dorostenci přemohli přibyslavského lídra – SK Přibyslav – FK Kovofiniš Ledeč n. S. dorost 2:5 (0:3)

Utkání 15. kola vysočinské I.A třídy sk. A staršího dorostu hráno dne 23. 4. 2022 v Přibyslavi.

STŘELCI: 52. Holub Lukáš, 59. Wasserbauer Daniel – 26. Stehno Martin, 33. Píška Matěj, 39. Vágner Jan, 49. Stehno Martin, 82. Stehno Martin.

Rozhodčí: Šíma Nikolas. Diváků: 42.

Sestava Ledče: Berka Jan – Stehno Jonáš [K], Stehno Martin, Vágner Jan, Smejkal Marian, Bělohradský Ondřej, Hotovec Viktor, Píška Matěj, Jindra Tomáš (61. Pyš Samuel), Ouřada Matyáš, Ouřada Jonáš.

Ledečský dorost dosáhl včera krásného výsledku. Uštědřil lídrovi tabulky z Přibyslavi první porážku v sezóně a ještě k tomu na jeho hřišti. Hattrickem se blýskl Martin Stehno. Naši dorostenci sice i po tomto úspěchu zůstávají na 7. příčce tabulky, ale stále mají minimální bodové odstupy týmy před sebou. Důležité je, že se tímto vítězstvím snad již definitivně vzdálili sestupovým příčkám.

Více podrobností o povedeném utkání najdete v autentickém komentáři trenéra dorostu Martina Večeři:

Do zápasu jsme tentokrát vykročili lépe. Naše aktivita zaskočila lídra soutěže a dostávali jsme ho pod tlak. Vytvořili jsme si 3 šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit ve vedoucí branku. Přibyslav se prezentovala silovým fotbalem, zaměřený na rychlou hru a nakopávané míče. Ledečtí ale výborně bránili a drželi pevně vývoj zápasu ve svých rukou. Do vedení jsme se zaslouženě dostali ve 26. minutě, kdy střelou z 25 metrů rozvlnil síť domácí branky M Stehno – 0:1. Ve 33. minutě bylo ještě veseleji, když po průnikové přihrávce J. Vágnera mezi domácí obránce zakončil střelou k tyči M. Píška – 0:2. Výborný výkon Ledečských korunoval třetí brankou ve 39. minutě J. Vágner 0:3. První poločas jsme tak zcela zaslouženě ovládli.

Druhý poločas začala Přibyslav velice aktivně a dostala nás pod tlak. Domácí zahrávali několik rohů, ale Ledeč si s nimi dokázala poradit. Ve 49. minutě svým druhým gólem M. Stehno navýšil vedení Ledče už na 4:0. Náskok naše hráče trochu ukolébal a Přibyslav dokázala dvěma slepenými góly v 52. a 59. minutě snížit na 2:4. Ledeč se po inkasovaných brankách vzpamatovala a vrátila se k bojovnému a kombinačnímu fotbalu. Zápas byl velice fyzicky a bojovně náročný pro oba týmy a divákům se musel líbit. Do konce zápasu jsme soupeře k ničemu nepouštěli a sami jsme si vytvořili několik příležitostí. V 77. minutě zakončoval M. Stehno, po průnikové přihrávce od S. Pyše krásnou střelou šanci Ledečských, která rozezvonila břevno domácí branky. Výborný výkon nejen svůj, ale celého mužstva korunoval v 82. minutě opět M. Stehno a završil tak hattrick – 2:5. Zápas v Přibyslavi jsme dotáhli do vítězného konce a odvezli si zcela zaslouženě 3 body. Za předvedený výkon bych chtěl týmu ještě jednou poděkovat a doufám, že na to dokážeme navázat v dalších zápasech.