Fotbalová školička FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou v roce 2022

Fotbalový oddíl FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou nezapomíná na výchovu ani těch nejmenších dětí. V roce 2015 vznikla pro nejmenší děti z Ledče a okolí fotbalová školička. Ledečský klub tak pružně zareagoval na mezinárodní trend a umožnil nejmenším dětem ve věku 3-6 let rozvíjet všestranný pohyb a koordinaci na profesionální úrovni.

Průběh tréninků

Děti se ve skupinkách učí, jak týmové, tak individuální aktivity, poznávají, jak funguje lidské tělo a jak je dobré o něj pečovat v rámci sportu. Přístup trenérek buduje u dětí vztah ke sportu obecně a v neposlední řadě rozvíjí jejich sportovní a pohybové kvality.

Na co se můžou děti těšit!

Fotbalovou školičku vedeme zábavnou a hravou formou. Rozvíjíme základní pohybové dovednosti prostřednictvím gymnastické i atletické pohybové průpravy, dále také začleňujeme pohybové hry, koordinační a relaxační cvičení. Následně se dítě učí prvním fotbalovým dovednostem.

V současné době školičku pravidelně navštěvuje 15 dětí. Připravujeme se na první jarní zápasy a turnaje. V sobotu 19.3. jsem se zúčastnili Fotbalového festivalu v Havlíčkově Brodě.

Počet registrovaných dětí pro sezonu 2021/2022 je 20 dětí.

Trénink probíhá každé pondělí a středu od 16.30 hodin na Městském stadionu v Ledči nad Sázavou.

Vedení fotbalové školičky

Fotbalovou školičku FK Kovofiniš Ledeč vedou trenérky Ilona Dvořáková a Markéta Machálková. Obě dámy mají pedagogické vzdělání a jako aktivní učitelky MŠ i zkušenosti s výchovou dětí.

Kontakty:

Markéta Machálková, 776 322 638, chladovka@gmail.com