Béčko nasázelo Ransku půltucet gólů – FK Kovofiniš Ledeč „B“ – TJ Spartak Staré Ransko 6:1(1:1)

Utkání okresního přeboru hráno 26. 3. 2022 v Ledči nad Sázavou.

Diváků: 37. Rozhodčí: Valíček Adam, Ondráček Milan, Baloun Daniel. ŽK: 1:2 (M. Turek za LNS). ČK: 0:1.

STŘELCI: 44. Turek Martin (pen.), 55. Stehno Jonáš, 62. Janovec Martin, 69. Janovec Martin, 78. Turek Martin, 89. Turek Martin – 26. Hudec Vojtěch (pen.).

Sestava Ledeč B: Císař Erik – Stehno Jonáš (76. Steidler Petr), Janovec Martin (76. Holoubek Jakub), Vladyka Jan, Hauser Lukáš, Šenk Vladimír (65. Hotovec Viktor), Pajer Martin, Popek David (60. Smejkal Marian), Slavětínský Jiří, Turek Martin [K], Petřík Jiří.

Béčko se vrátilo na nový trávník ve vítězném duchu. V prvním poločase padaly góly jen z penalt. Béčko mělo stálou, ale trestuhodně neplodnou převahu a gólem neskončily ani dva samostatné nájezdy dorostence Jonáše Stehna. Do vedení šli tak překvapivě hosté po jasně odpískané penaltě. Za domácí stačil těsně před přestávkou srovnat zkušený Martin Turek po faulu na Petříka.

Ve druhé půlce domácí ovládli pole úplně a vyjádřili se i střelecky. Vítězný gól si připsal mladík Jonáš Stehno, rozhodující náskok vytvořil dvěma brankami osmatřicetiletý záložník Martin Janovec, jinak velmi sváteční střelec. Hosté hráli do 85. minutě po vyloučení zkušeného Janáčka jen o deseti hráčích. Na konci zápasu zkompletoval hattrick kapitán Turek a potvrdil, že po zlomenině klíční kosti má chuť do hry a střeleckou formu. Výsledek mohl být vzhledem ke spoustě šancí i výraznější. Je patrné, že kdysi obávané Staré Ransko prochází bolestnou generační obměnou.

Béčko vykročilo do jara suverénním vítězstvím a poskočilo na 4. místo tabulky o skóre před sousední Kožlí. Za zmínku stojí fakt, že v základní sestavě Béčka nastoupili 3 hráči dorosteneckého věku a další 4 dorostenci se dostali v průběhu druhého poločasu na hřiště. V brance Ledče se domácím fanouškům představila čerstvá posila – 18 letý brankář Erik Císař, který do Kovofiniše přestoupil z klubu SK Habry. V příštím kole B-tým narazí na jednoho z aspirantů na postup – Českou Bělou. Hraje se v sobotu 2.4.2022 od 15.30 v České Bělé.