Po infarktovém závěru sebralo Áčko favoritovi dva body – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A – SK Huhtamaki Okříšky 1:1 (0:0)

Utkání 12. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 21.10.2023 v Ledči nad Sázavou.

Branky: 92. Martinek Ondřej – 90. Benda Ondřej.

Rozhodčí: Nebola Jaroslav – Gregar Daniel, Niederle Zdeněk. Delegát: Šoukal Roman. Diváků: 120.

Sestava FKLNS: T. Bezděk – P. Herčík (70. J. Gramer), L. Vodička, V. Kučírek, T. Žemlička, S. Bezděk (74. J. Stehno), O. Piskač, J. Karel, M. Vágner M. Toula (56. J. Štros), M. Trpišovský (70. O. Martinek).

Domácí Ledeč byla v zápase proti lídrovi tabulky blíže bodům a potvrdila zlepšující se výkonnost. Hosté podporovaní početnou skupinou fanoušků šokovali kováky v 90. minutě hlavičkou po rohovém kopu. Při absenci Jaroslava Fišera vynuceného zraněním se po dlouhé době představil v dresu Áčka Martin Trpišovský a zaokrouhlil tak svou zápasovou bilanci na 170 mistrovských zápasů za A mužstvo Ledče. Na závěr zápasu jej vystřídal kolega z Béčka Martínek a právě on zachránil Ledči alespoň zasloužený bod. Brankář Bezděk poslal dlouhý centr na Štrose, ten prodloužil hlavou za sebe, další hlavička skončila ve vápně před Martínkem a ten píchl míč na dlouhou nohu kolem vybíhajícího brankáře. Ještě v průběhu gólových oslav střelce odehrávajících se na tartanu s mladými ledečskými nadějemi odpískal sudí konec utkání. Závěrečnou děkovačku si tak nakonec užila se svými příznivci obě mužstva.

Příští utkání sehrají ledečští fotbalisté v Nové Vsi u Nového Města na Moravě, která je na 12. místě tabulky jen tři body za Ledčí, oproti minulým sezónám zažívá výrazný výkonnostní propad a jistě bude chtít proti Ledči bodovat. Utkání o 6 bodů se hraje v neděli 29.10.2023 od 14:30 v Nové Vsi.

Hodnocení trenéra Martina Turka: „Realizační tým i hráči cítíme, že jsme dnes spíš dva body ztratili i když jsme vyrovnali v poslední minutě. S prvním celkem tabulky jsme odehráli slušné utkání. Cením si mentality hráčů, že se nepoložili a našli v sobě sílu na vyrovnaní po tom, co dostali gól v poslední minutě zápasu.“

Referát na stránkách internetové verze Deníku zde.