Přátelské derby zvládla lépe Ledeč – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – FK Bohemia Světlá n. S. 2:0 (2:0)

Hráno 24.7.2022 v Ledči n. Sázavou.
Rozhodčí: Jirsa Miloš – Beránek Jiří, Procházka Michal.
Diváků: 60

Sestava Ledeč: Tomáš Bezděk (Erik Císař) – Lukáš Vodička, Sedrik Bezděk, Martin Toula, Jakub Gramer, Filip Gramer, Tomáš Žemlička, Jaroslav Karel, Jonáš Stehno, Martin Stehno, Petr Tselych, Matěj Vágner, Martin Chlubna, Matěj Píška. Střídáno hokejově.

Domácí i hosté zkoušeli v sestavách dorostence. I přes brzkou dopolední hodinu sužovalo hráče obou týmů slušné vedro. První poločas byl herně vyrovnaný a hra se odehrávala mezi vápny. Nutno říci, že nešlo o příliš divácky atraktivní fotbal. Do 30. minuty se oba brankáři moc nezapotili. Domácí měli jedinou šanci, když Žemlička postupoval z levého křídla sám na gólmana, ale ten jeho střelu po zemi nohou vyrazil. Hosté zahrozili po rohu, střela světelského hráče šla nad břevno Bezděkovy branky. Až před závěrem prvního poločasu se domácí dvakrát prosadili. Po dvou brejkových situacích skórovali prakticky stejným obstřelem světelského gólmana nejprve Lukáš Vodička a po něm Jonáš Stehno.
Druhý poločas začal optickým, ale neškodným tlakem hostů. Domácí prostřídali a bylo to znát. Poslední čtvrthodinka utkání přinesla vyrovnanější hru a několik ostřejších soubojů. Po jednom z nich oplácel hostující Karel a byl za to odměněn poměrně přísnou červenou kartou. Závěr si již ledečští pohlídali a derby tak bylo jejich. Nutno ovšem přiznat, že po nepříliš přesvědčivém výkonu. První mistrovský zápas s Novou Vsí se blíží a to bude nutné přepnout na vyšší rychlostní stupeň. Pozitivem jsou určitě snaživé a sympatické výkony bývalých dorostenců.