Výbuch nedaleko jaderné elektrárny – FŠ Třebíč – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A 8:0 (5:0)

Utkání 7. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 17.9.2023 v Třebíči – Borovině.

Branky: 10. Klepárník Michael, 18. Hobza Tomáš, 26. Zahrádka Jan, 35. Hobza Tomáš, 37. Klepárník Michael, 50. Zacha Tomáš, 77. Hobza Marek, 90. Hobza Marek.

Rozhodčí: Nebola Jaroslav – Beneš Jiří, Myška Roman. Delegát: Dobrovolný Zdeněk. Diváků: 186.

Sestava FKLNS: D. Březina – V. Kučírek, P. Herčík, L. Vodička, P. Karel (45. J. Gramer), O. Piskač (55. J. Fišer), M. Toula, M. Píška (45. T. Žemlička), V. Horký (45. F. Radil), M. Vágner, J. Štros (66. J. Stehno).

Domácí tým Fotbalové školy Třebíč navazuje na tradici fotbalu v baťovské čtvrti Třebíče zvané Borovina a momentálně je lepší než městský fotbalový klub HFK Třebíč. K fúzi obou klubů v roce 2022 nedošlo a tak mohli hráči jeho Áčka v neděli dokonale „vyškolit“ kováky. V sestavě FK Ledeč se objevil navrátilec z divizních Speřic Matěj Vágner, ale ani jeho přítomnost nezabránila debaklu. Opačným směrem z Ledče k dálnici zamířil jedenadvacetiletý Martin Chlubna, nejlepší střelec Áčka v uplynulé sezóně. Ledeč klesla na 13. místo v tabulce a za ní je již jen rezerva Velkého Meziříčí. Utkání proti rezervě divizního Žďáru nad Sázavou bude z jistého pohledu utkáním pravdy. Kvůli časové kolizi z exhibičním utkáním v nedalekých Koutech se hraje v sobotu 23.9. od 10:00 v Ledči.

Hodnocení trenéra Martina Turka: „V 10. minutě jsme soupeři nabídli možnost snadného zisku míče a domácí toho využili, přitom jsme hráče upozorňovali na to, že domácí budou napadat vysoko a že tato situace nesmí nastat. Druhý gól jsme dostali, dle mého názoru, z jasného postavení mimo hru (záznam ještě není k dispozici). Ve 26. minutě domácí hráči předvedli parádní kombinační akce a zvýšili na 3:0. Poté se domácí proměnili v rozjetý vlak, který už bylo těžké zastavit. Třebíč nám dnes předvedla vysokou školu moderního fotbalu. Pro naše hráče bylo těžké se vyrovnat s tím, jak si domácí prolínali řady a trhali naši obranu falešnými přeběhy a to vše měli podpořené individuální kvalitou jednotlivců.“