První venkovní vítězství – TJ Sokol Jestřabí Lhota – Jiskra Zruč/ Kovofiniš Ledeč dorost 0:1 (0:1)

Utkání 7. kola dorostenecké I. třídy Středočeského kraje, sk. C hráno dne 17.9.2023 v Jestřabí Lhotě.

Branka: 16. Božik Miroslav

Rozhodčí: Kratochvíl Vladimír. Diváků: 19.

Sestava Ledeč/Zruč: Pistorius – J. Dušek, Viktor Hotovec, Samuel Pyš, Matyáš Ouřada – Čermák, Jan Vágner, Taso, Hidi – Novotný Božík. Hokejově střídající: V. Dušek, Mičánek, Vršťala, Šmejkal, Koten.

Dorostenci vyhráli poprvé v sezóně na hřišti soupeře a posunuli se na 7. místo tabulky. Příští utkání sehrají také venku, v neděli 24.9.2023 hrají ve Velimi, která je průběžně druhá a ještě neprohrála.

Komentář trenéra Martina Večeři: „Do Jestřábí Lhoty jsme cestovali s tím, že chceme plně bodovat. Od začátku zápasu bylo na klucích vidět nasazení a koncentrovanost. Byli jsme po celý první poločas lepším týmem. Domácí jsme k ničemu nepouštěli až na jedinou příležitost, se kterou si poradil náš brankář. Do vedení jsme se dostali v 16. minutě, kdy samostatný únik proměnil Božík. Do konce prvního poločasu to byla přehlídka toho, jak pálit tutovky. Čermák z boku orazítkoval tyč. Po Božikově dalším samostatném úniku zvonilo břevno. Následovala dorážka Vršťaly, kterou vykopával z brankové čáry domácí obránce. Další šance jsme bohužel v prvním poločase nevyužili. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme koncentrovaně bránit a čekat na příležitosti. Ty také přicházely a my jsme bohužel pokračovali v jejich neproměňování. Domácí se v závěru snažili o nápor, ale naše obrana tentokrát pracovala na výbornou. Nejlepším naším hráčem byl Matyáš Ouřada, který odehrál celý zapas opravdu skvěle. Klukům patří dík, jelikož takhle bych si představoval, že budou bojovat o body a nechají na hřišti všechno.“