Ze závěrečné půlhodinové přestřelky vyšli Kováci bez bodu – FK Maraton Pelhřimov – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 6:3 (0:0)

Utkání 23. kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 22.5.2022 v Pelhřimově.

STŘELCI: 65. Blokeš Kryštof, 68. Mazač Tomáš, 71. Blokeš Kryštof, 79. Mazač Tomáš, 90. Niederle Michal, 92. Mazač Tomáš (pen.) – 62. Toula Martin, 75. Gramer Filip, 88. Chlubna Martin.

Diváků: 185. Rozhodčí: Beneš Jiří – Landsman David, Novák Kamil. ŽK: 2:2 (za LNS: T. Bezděk, P. Pešek).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Žemlička Tomáš, Karel Jaroslav, Horký Vít (79. Stehno Jonáš), Toula Martin, Vágner Matěj, Havel Michal, Vodička Lukáš (85. Petřík Jiří),  Chlubna Martin, Bačkovský Jakub (72. Gramer Filip).

Ledeč v Pelhřimově uhrála remízový poločas a stav 0:0 svítil na světelné tabuli ještě v 62. minutě. Pak se však spustila gólová smršť, ve které bohužel ledečští tahali za kratší provaz. Ledeč sice vedla 1:0, ale domácí postupně otočili na 3:1, střídající F. Gramer sice snížil na 3:2, ovšem vzápětí domácí opět utekli o dva góly. V závěru sice snížil na 4:3 Chlubna, ale domácí dokázali v nastavení ještě 2 x skórovat a završit tak na konečných 6:3. Hosté tak musí dál bojovat o záchranu v přeboru a čekat, jak se vyvrbí situace v divizi. Další důležitý zápas čeká naše Áčko v neděli 29.5. v Ledči, kde hostí od 16:30 mužstvo Okříšek.

Hodnocení trenéra Pavla Storože:

„Na půdě druhého týmu soutěže jsme neměli co ztratit a do utkání jsme šli odhodláni získat potřebné body. Už v 5. minutě došlo v domácí obraně k nedorozumění, avšak míč skončil těsně vedle pravé tyče. O sedm minut později se tlačil do zakončení domácí Fikar, který si však na skvělého Bezděka nepřišel. Když byl ve 20. minutě faulován náš střední záložník Toula, leč píšťalka zůstala němá, naskytla se domácím šance na brejk, ale tutovku neproměnili. Zhruba od 30. minuty se domácí dostávali více do hry, což vyústilo v nastřelení břevna naší branky. První poločas skončil smírně, bez branek a málokdo asi tušil, jaká střelnice se bude v druhém dějství otevírat!
Hned ve 46. minutě měl gól na noze Chlubna, ale Holický domácí zákrokem nohou uchránil. Pár minut na to zvonilo břevno domácí branky, avšak slibnou šanci měli také domácí.
Gólové hody otevřel v 62. minutě Toula, to když skvěle přečetl hru a téměř z poloviny hřiště zaskočil domácího brankáře! Následně byl však odpískán faul Vodičky (který viděl patrně pouze sudí Beneš, jenž pokračoval v nečitelném a necitlivém posuzování jinak divácky atraktivního utkání), domácí rychle rozehráli a bylo srovnáno. Po rychlém vyrovnání jsme se nekoncentrovali a domácí Mazač zvýšil na 2:1. Děsivou desetiminutovku podtrhnul třetí gól domácích. S vědomím, že se musíme o body rvát, se podařilo F. Gramerovi snížit. Domácí byli v závěru utkání pohyblivější a naše otevřená hra jim bohužel dopomohla ke čtvrté brance. Hned po nástupu na hřiště měl na své levačce gól J. Stehno, avšak rozhodl se nahrát před okrytou branku, což se ukázalo sice jako nesobecké, ale špatné rozhodnutí. Když se v 88. minutě trefil Chlubna, cítili jsme opět šanci na bodový zisk. Bohužel na konci utkání se domácím podařilo ještě dvakrát skórovat, nicméně tyto branky už vyplynuly hlavně z naší snahy s výsledkem něco udělat, když jsme hráli vabank.
Nechtěli jsme nikterak taktizovat, šli jsme do utkání s otevřeným hledím a mančaft zaslouží poděkování za hru i bojovnost. Nejlepší ledečtí hráči na hřišti byli Toula a Chlubna.“