Ztráta bodů v derby – FK Kovofiniš Ledeč „B“ – SK Kožlí u Ledče nad Sázavou 2:4 (1:2)

Utkání okresního přeboru Havlíčkobrodska odehráno 16.10.2021 v Koutech.

Střelci: 39. Slavětínský Jiří, 49. Šenk Vladimír – 5. Pokorný Martin, 23. Machala Ondřej (pen.), 84. Geher Milan, 90. Machala Ondřej (pen.)

Diváků: 50. Rozhodčí: Mucha Daniel – Mořický Tomáš, Jiřík Josef. ŽK: 3:3 (za Ledeč Petřík, Hauser, A. Procházka).

Sestava Ledeč „B“: Petřík Jiří – Hauser Lukáš, Vladyka Jan (72. Hotovec Viktor), Janovec Martin, Žemlička Tomáš [K],, Šenk Vladimír (80. Vágner Jan), Pajer Martin, Popek David (66. Stehno Jonáš), Slavětínský Jiří, Procházka Aleš, Martinek Ondřej.

Derby mezi Ledčí a Kožlím, které by mohlo být při troše fantazie nazýváno zápasem dvou Béček Ledče, do Koutů mnoho diváků nenalákalo i přes krásné říjnové počasí.

Ti, kteří dorazili, viděli hned ve 3. minutě domácího útočníka Martínka, jak postupuje na sám na Vadinského, ale svou šanci neproměnil. hned z protiútoku hosté gól po samostatné akci Pokorný – 0:1.

V 18. minutě zahrozili hosté, když po akci středem hřiště nastřelil břevno Kováků Cicvárek.

Ve 21. minutě ledečský Popek ze 3 metrů trefil gólmana Vadinského.

Nedáš dostaneš tentokrát platilo i podruhé – ve 23. minutě po faulu na Pokorného koželský Machala proměnil pokutový kop – 0:1. Ledeč mohla srovnat ve 30. minutě, ale Martínek tváří v tvář gólmanovi Vadinskému netrefil bránu.

Hráči Kovofiniše se radovali až ve 39. minutě, kdy po chybě v rozehrávce Kožlí přihrál Pajer Slavětískému před prázdnou branku a domácí záložník se trefil do černého – 1:2.

Ve druhém poločase domácí dokázali dokonce srovnat krok gólem Šenka ze 49. minuty – 2:2.

Po vyrovnávací brance se hra dlouhé desítky minut odehrávala mezi obě vápny, šance chyběly, za to osobních soubojů „bolo neurekom“, jak se patří na klasické derby utkání. Tuto pasáž přerušila vedoucí branka Kožlí, kterou vstřelil z ojedinělé šance nestárnoucí Milan Geher – 2:3.

V 88. minutě odmítl vyrovnání domácí Slavětínský, který po trestném kopu Martínka sám před gólmanem vysoko přestřelil Vadinského branku.

A tak známé pořekadlo platil v zápase i potřetí – hned z protiútoku po faulu Hausera na koželského hráče proměnil Machala v 90. minutě svou druhou penaltu v zápase – 2:4.

Ledečské Béčko tak odešlo z derby poraženo a mohlo jen litovat zahozených šancí. Hosté zvítězili spíše díky zkušenosti, než zásluhou herní převahy.

Rezervní tým Kovofiniše tak odmítl možnost posunout se dále ode dna vyrovnané tabulky.

V příštím zápase totiž 6. Ledeč (15 bodů) hraje na hřišti 12. Okrouhlice, která má v tabulce jen o 3 body méně.

Vzhledem k tomu, že Ledeč čeká v posledních dvou podzimních kolech dvojzápas s vedoucí Věžnicí, body z venku by se opravdu hodily. Hraje se v neděli 24.10.2021 ve 14:30.