Áčko body z venku nepotvrdilo – FK Kovofiniš Ledeč – FC Náměšť nad Oslavou – Vícenice 1:2 (0:2)

Hráno dne 17. 10. 2021 ve Světlé nad Sázavou. Utkání 12. kola krajského přeboru Kraje Vysočina.

STŘELCI: 88. Martinek Ondřej – 43. Durajka Roman, 44. Durajka Roman (pen.)
Diváků: 120. Rozhodčí: Kylar Roman – Karlík Ondřej, Hána Samuel, Fridrichovský Miroslav. ŽK: 2:3 (T. Bezděk, D. Prchal za LNS).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal, Karel Jaroslav, Vodička Lukáš (56. Žemlička Tomáš), Gramer Jakub (87. Martínek Ondřej), Vágner Matěj, Prchal Daniel, Bezděk Sedrik (56. Fišer Jaroslav), Bačkovský Jakub, Trpišovský Martin.

V prvním poločase byla Ledeč lepší do 35. minuty.
V 6. minutě Prchal hlavou po centru Vágnera těsně vedle.
Ve 20. minutě putoval míč po ose Prchal – Bačkovský – Trpišovský, ale posledně jmenovaný nepřekonal ani nadvakrát gólmana Procházku.
Ve 25. min hlavičkoval domácí obránce Pešek těsně vedle hostující branky.
Ve 26. minutě střela jeho jiného ledečského spoluhráče zasvištěla těsně nad břevnem.
Ve 31. S. Bezděk vystřelil za hranice velkého vápna, avšak vedle.
Tím skončily šance domácích a do konce 1. poločasu přišli ke slovu hosté, kteří si vytvořili dvě šance.
Ke smutku domácích jednu z nich proměnili, když ve 43.minutě ledečští ztratili míče ve středu hřiště a po rychlém protiútoku skóroval náměšťský Durajka – 0:1.
Hned vzápětí dostala Ledeč další direkt – ve 44. minutě se po zákroku T. Bezděka pískala penalta a hostující Durajka nabídnutou příležitost využil – 0:2.

Po návratu ze šaten se hrál vyrovnaný fotbal.
Hned ve 46. minutě musel T. Bezděk předvést své umění, když chytil velmi nebezpečnou střelu z vápna.
V 50. minutě se zrodila další šance hostí po samostatné akci, naštěstí hostující hráč zamířil těsně vedle.
Poté začala mít domácí Ledeč o něco více ze hry a vypracovala si několik šancí.
Střídající Fišer se ocitl sám před brankářem Procházkou, nicméně míč měl na dlouhou nohu a nic z toho pro Ledeč nebylo.
V 65. minutě další střídající hráč Žemlička po skrumáži v malém vápně přestřelil brankovou konstrukci.
V 72. minutě přišla po delší době šance Náměště, střela z vápna skončila těsně nad Bezděkovou brankou.
Další chybu vyrobila domácí záloha v 76. minutě opět chyba v záloze a Hrobař postupoval sám na T. Bezděka, naštěstí netrefil branku.
V 87. minutě přišel na hřiště domácí Martínek a hned v 87. minutě skóroval, když po ideálním centru z lev strany sklepl balon do prázdné branky – 1:2.
Na více se ale už domácí Kovofiniš nezmohl a Náměšť si tak odvezla ze Světlé 3 body, díky kterým dohnala v tabulce bodově Ledeč.

Ledečské Áčko příští neděli hostuje v Přibyslavi. Hraje se 24.10.2021 ve 14:30.