Áčko již tři zápasy bez vítězství – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – TJ SAPELI Polná 1:3 (1:3)

Utkání 1. kola krajského přeboru Vysočiny hráno 31.10.2021 ve Světlé nad Sázavou.

STŘELCI: 24. Gramer Filip – 23. Průcha Adam, 27. Mužík Jiří (pen.), 43. Gramer Filip (vl.)

Diváků: 100. Rozhodčí: Niederle Zdeněk – Kylar Roman, Žaloudek Patrik. ŽK: 0:1.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal,Gramer Filip, Vodička Lukáš, Karel Jaroslav, Toula Martin, Gramer Jakub, Vágner Matěj (59. Fišer Jaroslav), Trpišovský Martin (77. Žemlička Tomáš), Bačkovský Jakub.

Ledeč přivítala ve Světlé aktuálně 3. tým tabulky krajského přeboru. Do sestavy Kovofiniše se vrátil po nemoci špílmachr Martin Toula. Vše důležité se odehrálo již v prvním poločase.

Ve 20. minutě měli šanci hosté, po průnikové přihrávce neměl Průcha po vyběhnutí Bezděka již čas míč umístit přesně do branky.

Ve 23. minutě se již Sapeláci radovali, když gól po domácí ztrátě míče ve středu hřiště a dvou rychlých přihrávkách středem skóroval právě Průcha – 0:1.

Hned ve 24. minutě po rohovém kopu Ledče srovnal Filip Gramer – 1:1.

Ve 27. minutě se pískala penalta proti domácím po faulu dorostence Vágnera a Mužík ji proměnil – 1:2.

Ve 34. minutě střílel Jakub Gramer po centru Trpišovského těsně vedle Pokorného branky.

Ve 43. minutě vstřelil Filip Gramer krásný gól, když ze 30 metrů učebnicově přeloboval brankáře, bohužel toho ledečského – 1:3.

2. poločas přinesl méně šancí a spíše nezáživný fotbal. Na domácí straně stojí za zmínku trestný kop Touly ze 60. minuty, který skončil těsně vedle tyče, a střela Žemličky v 78. minutě po přímé volné kopu Touly, se kterou si gólman bez problémů poradil. Hosté si už 3 body pohlídali. V zápase byli sice efektivnější než Ledeč, ale rozhodně nad ledečským celkem nedominovali.

Referát na webových stránkách soupeře najdete zde.

Kovofiniš se se světelským azylem rozloučil porážkou, od výhry v Okříškách nevyhrál a nepodařilo se mu tak bohužel vzdálit se o něco více sestupovým příčkám. V příštím kole Ledeč hostuje na hřišti u obce Stáj, kde hraje svá domácí utkání tým Sapeli Polná. I s ohledem na domácí utkání proti stejnému soupeři a vyrovnanost spodní poloviny tabulky bude mít každý případný bod z venku cenu zlata. Hraje se v sobotu 6. 11. 2021 od 14:00.