Áčko zakončilo podzim důležitým vítězstvím – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A – SK Bystřice nad Perštejnem 2:1 (1:1)

Utkání 1.kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 4.11.2023 v Ledči nad Sázavou.

Branky: 40. Vodička Lukáš, 60. Bezděk Sedrik (penalta) – 14. Padrtka Tomáš.

Rozhodčí: Rosický Pavel – Dvořák Miloš, Uhlíř Lukáš. Diváků: 97. ŽK: 1:3 (za LNS: Vodička).

Sestava FKLNS: T. Bezděk – T. Žemlička, L. Vodička, V. Kučírek, J. Karel, V. Horký (69. F. Radil), S. Bezděk, O. Piskač, J. Gramer (69. M. Vágner, 91. J. Stehno), J. Štros (69. O. Martínek), Fišer (45. Píška).

Před zahájením utkání byl předán dres Lubomíru Ochovi, bývalému fotbalistovi a fotbalovému rozhodčímu, v současné době populárnímu řidiči vozícímu hráče Ledče na venkovní utkání. Lubomír Och oslavil 70. narozeniny.

V zápase samotném se museli domácí obejít bez svého špílmachra a kapitána Martina Touly a kapitánskou pásku tedy nosil Lukáš Vodička. Chyběl opět Herčík a Vágner seděl jen na lavičce. Na hřišti se naopak objevil po pauze způsobené zraněním útočník Fišer. Bystřice přijela s omlazeným týmem a po odchodu mnoha hráčů bojuje o záchranu i v krajském přeboru.

V prvním poločase se mnoho šancí neurodilo. Hosté byli v úvodu opticky lepší, a i proto Ledeč od 14. minuty domácí prohrávala. Po hezkém ťukesu před vápnem schoval Padrtka svou přízemní střelu z vápna, umístil ji k pravé tyči tak přesně, že na ni Bezděk nakonec nedosáhl – 0:1. Domácí se radovali z vyrovnávacího gólu ve 40. minutě, kdy si hosté nerozuměli v rozehrávce a byli nuceni před tribunou faulovat. Ostrý přímý kop zatočil Žemlička do prostoru značky pokutového kopu, kde se dobře orientoval nabíhající bek Vodička a svou hlavičku poslal obloučkem k levé tyči – 1:1. Rozhodnutí přišlo po hodině hry. Domácím se povedla akce po pravém křídle, centrovaný míč přenesl domácí záložník na zcela volného útočníka, ten sice ve vápně prováhal ten nejvhodnější okamžik na střelu, nicméně hostující gólman do něj zajel zbytečně nešetrně nohama, takže se nemohlo pískat nic jiného než penalta. Míče se ujal Sedrik Bezděk, chladnokrevně poslal gólmana na druhou stranu a domácí plejeři mohli slavit v rytmu kankánu – 2:1.  Ledeč se v nervózním a tvrdém závěru spíše bránila, ale z brejků mohla i zvýšit skóre, nicméně zadunělo pouze břevno hostující branky a střídající Martínek těsně před závěrečným hvizdem prováhal střelu na malém vápně. Ledeč tak zakončila sezónu vítězstvím a přeci jen o něco vylepšila svou pozici před jarními boji. Kovofiniš obsadil po podzimu 9. místo a na za necelých 5 měsíců bude bojovat o záchranu v krajském přeboru, neboť v divizní skupině D je dole namočeno několik vysočinských týmů.

Komentář trenér Martina Turka: „Do zápasu jsme nastoupili v netradičním rozestavení, jelikož nám v týdnu z různých důvodů vypadli tři hráči stabilní základní sestavy (Toula, Vágner, Herčík). V průběhu prvního poločasu nám tato změna nesedla a měli jsme problém zejména se založením útoku. Do druhého poločasu jsme nastoupili v rozestavení, ve kterém hrajeme celý podzim. Začali jsme víc držet míč a postupně jsme se dostávali do tlaku, který vyvrcholil proměněnou penaltou. Po tomto gólu Bystřice upustila od své kombinační hry a začala nakopávat míče, s tímto jsme si dokázali poradit a hrozili jsme z protiútoků. Myslím, že naše vítězství je zasloužené a za tříbodovou rozlučku s podzimem jsme moc rádi. Vypadá to, že v letošním ročníku to budou velice důležité body.“