Pomyslný návrat na začátek sezóny – FK Kovofiniš Ledeč n. S. B – TJ Spartak Staré Ransko 8:0 (6:0)

Utkání 1. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 4.11.2023 v Ledči n. S.

Branky: 2. Stehno Jonáš, 8. Trpišovský Martin, 17. Pajer Martin, 22. Martinek Ondřej, 24. Trpišovský Martin, 40. Martínek Ondřej, 75. Voplakal Jiří, 83. Šenk Vladimír.

Rozhodčí: Vojtíšek Radek – Neuvirth Jakub, Berka Matěj. Diváků: 50. Bez ŽK.

Sestava Ledeč B: Březina David – Smejkal Marian (46. Šenk Vladimír), Janovec Martin (46. Voplakal Jiří), Hauser Lukáš (73. Lanc Zdeněk), Stehno Jonáš, Gramer Filip, Pajer Martin, Trpišovský Martin, Brož Pavel, Píška Matěj, Martinek Ondřej [K].

Staré Ransko prochází asi největší výkonnostní krizí v 21. století. Ze silné hráčské generace předchozích dekád, která hrála jeden čas i I.B třídu, zůstává v týmu jen několik posledních mohykánů (Pavel Novosad či Michal Janáček). Tato generace dokázala rozklíženému ledečskému Béčku v druhém jarním kole v roce 2013 nastřílet v Ransku 11 gólů (11:0). Připomeňme si tehdejší sestavu Ledče B, je v ní několik stále aktivních ledečských fotbalistů dva z nich nastoupili i v sobotu: Žemlička – J. Lebruška, Hauser, Milichovský, Martin Pajer – P. Miláček, J. Gramer, Moj. Musil – Mar. Musil, Krejčík, Karel. Nicméně pro chlapce od rybníka Řeka jsou tyto časy dávno ty tam a o minulém víkendu se role otočily. Tím, kdo rozdával fotbalovou radost a góly, byla ledečská rezerva, obětním beránkem bylo tentokrát Staré Ransko.

Ledeč B po třech porážkách v řadě zabrala  a v sobotu rozhodla o svém vítězství šesti góly za prvních 45 minut, přičemž bylo našlápnuto i na těch 11 gólů… Po prostřídání sestavy se ale brankostroj zastavil a tak Ransko si odvezlo „jenom“ osmičku, díky níž bude až do jara 2024 přikováno na poslední příčku okresního přeboru. Domácí Béčko připomnělo svým výkonem ty ze začátku sezóny a přezimuje na 5. místě se ziskem 25 b. je prakticky zachráněno. Bohužel čelo tabulky je o 12 bodů výše.