Derby skončilo spravedlivou remízou – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ – FC Chotěboř 1:1 (0:0)

Utkání 10. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 8.10.2023 v Ledči n. S.

Branky: 72. Kučírek Vladimír – 88. Fiedler Jiří.

Rozhodčí: Žaloudek Patrik – Doskočil Pavel, Vašíček Jaroslav. Delegát: Šoustar Jaroslav. Diváků: 140. ŽK: 2:1 (za LNS: S. Bezděk. M. Toula).

Sestava Kovofiniše: T. Bezděk – L. Vodička, V. Kučírek, T. Žemlička, J. Karel, S. Bezděk (67. F. Radil), M. Toula, M. Vágner, P. Herčík, O. Piskač, J. Fišer (85. O. Martínek).

Derby zápas rozhodně nepřinesl festival střel na bránu a pohledných akcí. V první půli byli o něco lepší domácí, kteří dokázali vhodně vyplňovat volné prostory, jak v obraně, tak v útoku. Druhá půle zase přinesla opticky lepší výkon Chotěboře, zvláště v závěru utkání po vedoucím gólu Ledče. Ten vstřelil v 72. minutě, když se po rohu odrazil za vápno padající list a domácí bek Žemlička udeřil z voleje do míče z 25 metrů tak mocně, že balon proletěl chumlem hráčů, trefil Kučírka do zadní části děla a odraz překvapil hostujícího gólmana. Hosté zaslouženě srovnali až v 88. minutě, po rohu se k odraženému míči dostal Fiedler a prostřelil Bezděka. Ten byl nejlepším mužem domácích, pár minut po obrátce zlikvidoval nohou sólo hostujícího útočníka unikajícího po pravém křídle. V posledních vteřinách utkání pak bravurně skočil k tyči a prsty vyrazil umístěnou střelu hostujícího útočníka vyslanou zpoza velkého vápna. Zachránil tímto zákrokem bod.

Komentář trenéra Ledče Martina Turka: „První poločas jsme byli o něco lepším týmem, bohužel jsme se nedokázali prosadit. Ve druhém poločase hosté změnili herní systém, na který jsme dlouho nedokázali zareagovat a byli zase lepší oni. Vzhledem k tomu, jak to vypadalo na hřišti, je remíza zasloužená pro oba soupeře i když pro nás má trochu hořkou příchuť, protože jsme k vítězství měli blízko.“