Z jihu Moravy se vrátili se třemi body – FC Rapotice – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 1:2 (0:1)

Utkání 5. kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 3.9.2022 v Rapoticích, okres Třebíč.

STŘELCI: 82. Laš Milan – 45. Chlubna Martin (pen.), 80. Pešek Petr.

Diváků: 200. Rozhodčí: Landsman David – Fryč Vlastimil, Burian Vít. Delegát: Beneš Jaroslav. ŽK: 3:5 (za LNS: Karel, P. Pešek, Chlubna, Toula, Vodička.

Sestava Ledče: Císař Erik – Pešek Petr, Herčík Pavel, Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš, Havel Michal, Vágner Matěj (82. Píška Matěj), Toula Martin, Horký Vít (46. Stehno Jonáš), Vodička Lukáš (63. Trpišovský Martin), Chlubna Martin (90. Stehno Martin).

Kováci přijeli do vesničky patřící do kraje Vysočina, ač rozkládající se v regionu historicky spjatém s jižní Moravou a obývaném lidmi spíše s jihomoravskou než vysočinskou mentalitou, po dvou porážkách v řadě. Čekal je zápas s nováčkem soutěže, který také potřeboval zabrat. Důležitost zápasu tak byla oboustranná. V obci, která má něco přes 500 obyvatel, se na zápas s Ledčí přišlo podívat 200 diváků, což je velmi slušné číslo. V ledečském dresu opět vyběhla na hřiště odlišná základní jedenáctka, než v každém z předchozích 4 mistrovských utkání. Hosté se ujali brankou Chlubny z pokutového kopu, která navíc padla těsně před odchodem do kabin. Vítěznou branku vstřelil ostřílený stoper Petr Pešek. Domácí nováček sice vzápětí snížil, ale více se mu již nepodařilo. Ledeč tak mohla nastoupit na dlouhou cestu domů s radostí ze tří bodů. Ty ji ponechaly na 9. místě tabulky, ale přeci jen trošku vzdálily od chvostu tabulky. K vítězství přispěl i nový hráč v kádru Ledče, třicetiletý Pavel Herčík, který přestoupil do ledečského dresu ze středočeských Zbraslavic, jejichž dres opustil poprvé v kariéře.

V příštím kole hostí Ledeč rezervu Vrchoviny, která na podzim ještě nevyhrála a je 13. v tabulce. Nikoho však nelze podcenit, zvláště ne Béčko třetiligového týmu. Hraje se v neděli 11.9.2022 od 16:00 v Ledči.

Komentář trenéra Pavla Storože: Po dvou nevydařených utkáních byl cíl jasný – získat body z venkovního prostředí. Posíleni o novou akvizici ve středu zálohy jsme absolvovali, pro nás již klasicky, hektické první minuty. Nejprve zahrozili domácí, nicméně brankář Císař stál, kde měl. Následně jsme se dostali do dvou šancí také my. První polovina byla, dle mého, až moc napínavá, čekalo se na první branku, která mohla rozhodnout celé utkání. Pár vteřin před odchodem do šaten jsme měli výhodu pokutového kopu a Chlubna se nemýlil! Ve druhém poločase se nám podařilo navýšit na 2:0, to když se prosadil důrazný Pešek. Namísto uklidnění, či zvýšení náskoku, jsme však neuhlídali standardní situaci soupeře, Císař se nedostal na míč a bylo sníženo. Následně domácí hru velmi otevřeli, což nám směrem dopředu svědčilo, zvláště po příchodu Trpišovského. Nicméně řešení v přečíslení nám opravdu krutě nešla. Trpišovský, Chlubna a ani Toula recept na uklidnění nenašli. V závěru jsme ustáli přímý kop i následný roh a oslavy (trvající dlouho do noci i s ohledem na dalekou cestu „Bobíkem“) mohly začít! Těžko za utkání někoho nepochválit, opět jsme ukázali bojovnost a chuť vyhrávat. Skvěle se uvedl nováček Herčík, hodně byl vidět kapitán Toula, vpředu je vždy motivovaný Chlubna. Kromě dvou zaváhání odchytal dobře mladý Císař a i střídání (některá vynucená) měla kvalitu.

Referát na webu soupeře.

Ohlasy na zápas v Deníku