Dlouhá cesta na jih Čech bodový zisk nepřinesla – TJ Slovan Kamenice nad Lipou – FK Kovofiniš Ledeč n. S. 3:1 (1:1)

Utkání 13. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 29.10.2022.

Diváků: 202. Rozhodčí: Niederle Zdeněk – Terber Ondřej, Švehla Marek. Delegát: Šula Jaroslav. ŽK: 1:3 (za LNS: Karel, Toula, Martínek).

STŘELCI: 45. Dvořák Vitězslav, 58. Dvořák Vitězslav, 69. Dvořák Martin – 21. Herčík Pavel.

Sestava Ledče: Císař Erik – Žemlička Tomáš, Pešek Petr, Karel Jaroslav, Vágner Matěj, Toula Martin [K], Herčík Pavel, Bezděk Sedrik (56. Havel Michal), Píška Matěj (69. Vodička Lukáš), Chlubna Martin, Radil Filip (76. Martinek Ondřej).

Našemu Áčku se nepodařila odveta za porážku v jarním přípravném zápase v Kamenici a s nováčkem krajského přeboru i v ostrém mistrovském zápase opět prohrálo. Ledeč sice vedla od 20. minuty brankou Herčíka, ale domácí stihli těsně před odchodem do kabin srovnat skóre V. Dvořákem. Tentýž hráč a další Dvořák v dresu Slovanu ale v druhé půli rozhodli o vítězství domácích. Kamenice je zatím z tria nováčků v tabulce nejvýše a díky výhře nad Ledčí se na ni téměř bodově dotáhla. Kováci utrpěli druhou porážku v řadě, a pokud chtějí zakončit podzim 2022 optimisticky, musí zabrat v neděli 6.11. 2022 doma, kde v „jarním“ 14. kole hostí od 14:00 Novou Ves.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Během většiny prvního poločasu se nám dařilo hrát to, co jsme si předsevzali. Zvláště v prvních dvaceti minutách. Bohužel se nám podařilo vstřelit pouze jednu branku a dostali opravdu hloupý gól „do šatny“. V druhém poločase jsme po druhé brance ztratili trpělivost a namísto tlaku umožnili soupeři snáze překonávat naši obranu, což vyústilo ve třetí, rozhodující branku. Všechny branky, které jsme dostali byly po velkých chybách, navíc když jsme mohli snížit na 3:2, nepohlídali jsme si ofsajdové postavení.
Utkání bylo poznamenáno velkým množstvím faulů, což nesu nelibě. Nepřispívá to průběhu a neustále je ve vzduchu nesmyslné vážnější zranění.“