Dramatický závěr se šťastným vyústěním pro Kováky – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – SFK Vrchovina „B“ 2:1 (1:0).

Utkání 6. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 11.9.2022 v Ledči nad Sázavou.

Diváků: 114. Rozhodčí: Rosický Pavel – Svoboda Patrik, Hána Samuel. Delegát: Vrzáček Miroslav. ŽK: 3:3 (za LNS: Karel, Chlubna, Toula).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš (B) – Pešek Petr, Havel Michal, Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš – Toula Martin [K], Herčík Pavel, Gramer Filip, Vágner Matěj (74. Stehno Jonáš) – Bezděk Sedrik (60. Vodička Lukáš), Chlubna Martin (88. Martínek Ondřej).

Rezerva třetiligového týmu budí vždy respekt. Ač se momentálně nachází na chvostu tabulky přeboru. Domácí poslal ve 35. minutě do vedení mladý záložník Vágner – 1:0. Hosté srovnali minutu před koncem základní hrací doby a vypadalo to na velkého „peška“ pro Ledeč – 1:1. Naštěstí ale domácí nesložili zbraně a díky brance svátečního střelce Michala Havla urvali důležité 3 body – 2:1. Důležité tři body posunuly Ledeč sice jen o jednu příčku tabulky výše – na 8. místo, ale bodový odstup od chvostu tabulky je mnohem významnější. 4 body ztráty na vedoucí duo mohou u leckoho budit optimismus k vyšším cílům, ale důležité je až do konce podzimu odmakat každý zápas naplno, pokud možno pravidelně bodovat a dívat se v tabulce spíše pod sebe než směrem nahoru.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Dle slov řady fanoušků šlo o poměrně pohledný a hlavně z naší strany bojovný fotbal. Pro nás z lavičky je samozřejmě složité dívat se na utkání okem fanouška, avšak za pozitivní reakce jsme opravdu rádi! Bylo načase ukázat také v domácím prostředí, že práce hráčů, trenérů i vedení má směr a výsledky. První čtvrthodinka se nám vydařila a několikrát bylo velmi, velmi blízko ke skórování. Přesto jsme na první branku čekali až do 35. minuty, kdy dostal přihrávku mezi obránce Matěj Vágner a situaci zkušeně vyřešil! Začátek druhé půle patřil hostům, kteří si nechtěli nechat ujít nějaký ten bodový zisk. Nicméně skvělý Bezděk v brance byl dlouho proti. Stejně tak hostující brankář Sáblík nám svým výkon „lezl trochu na nervy“, protože pochytal několik gólovek. V otevřenějším konci utkání jsme mohli pohodově navýšit skóre a rozhodnout. To se nepovedlo a když v 89. minutě Jícha vyrovnal, byli to hosté, kteří se dostali do euforie. Nicméně jsme nesložili zbraně v dvě minuty nato se důrazný Havel prosadil hlavou a veselí na domácím stadionu mohlo propuknout naplno! Aktuálně nemáme v sestavě slabá místa, naopak se vrací někteří zranění hráči, takže máme starosti spíše příjemnějšího charakteru. Nicméně bereme současný stav s pokorou, stejně jako mladíci na lavičce, jejichž čas dříve nebo později stoprocentně přijde. Bohužel nehrálo o víkendu Béčko, to nám herní vytížení trochu pokazilo. Pochvalu zaslouží kluci na všech pozicích, i střídající, avšak mně osobně se velmi líbil zkušený výkon Jardy Karla v obraně.“