Důležité vítězství mladších žáků – FK Kovofiniš n. S. mladší žáci – SK Přibyslav 9:2 (2:0)

Utkání okresního přeboru mladších žáků, nadstavba o 1. až 6. místo, hráno dne 6.6.2023 v Ledči.

STŘELCI: 25. Šimek Marek, 26. Chládek Lukáš, 36. Caska František, 38. Caska František, 42. Pospíšil Václav, 47. Caska František, 60. Šimek Marek, 64. Rajdl Jan, 67. Rajdl Jan – 67. Šorf Vojtěch, 70. Šorf Vojtěch.

Diváků: 60.

Sestava Ledče: Souček Jiří – Černý Jakub, Caska František [K], Chládek Lukáš, Petrů Daniel, Pospíšil Václav, Průša David, Pyš Oliver, Rajdl Jan, Šimek Marek, Vrána Matyáš, Novotný Vratislav, Marek Hanousek, Drahozal Markus, Kavka Matěj, Hanousek Dominik.

Naši mladší žáci udělali ledečským fanouškům po černém víkendu radost a dokázali přehrát vedoucí Přibyslav 9:2. Vzhledem k tomu, že na půdě soupeře prohráli 2:8, je devátá branka Jana Rajdla ze 67. minuty tou, která může v konečném účtování nadstavby hodně znamenat. Pokud by totiž ledečští žáci zakončili soutěž se shodným počtem bodů jako Přibyslav, měli by lepší bilanci vzájemných zápasů. Již nyní je jasné, že naši chlapci budou minimálně stříbrní. Podle slov svých trenérů ale moc chtějí soutěž vyhrát. Nicméně na konec jara je čekají 2 těžká utkání na hřištích soupeřů. Pokud z nich získají všech 6 bodů, stanou se okresními přeborníky. Důležité utkání 9. kola nadstavby hrají naši žáci již tento čtvrtek 8.6.2023 v Herálci (HB) proti kombinovanému týmu Herálce a Úsobí, který doma porazili jen o jednu branku. Hraje se od 17:30.

Komentář trenéra Milana Šimka: „Utkání se od začátku odehrávalo v režii domácích, kteří se nemohli dlouho prosadit z mnoha šancí a střel gólově, soupeř hrozil z brejků, ale také bez branek. Ve 22. minutě dali domácí konečně branku, ale gól neplatil pro postavení hráče v ofsajdu. O dvě minuty na to už dal M. Šimek na 1:0 a z následné chybné rozehrávky hostujícího mužstva zvýšil L. Chládek na 2:0. Do  druhého poločasu Ledečtí hráči na svého protivníka nastoupili a během 10 minut utekli na rozdíl 6 branek. Utkání si hráči užili a zaslouženě zvítězili 9:2.“