FC Slavoj Žirovnice – Fotbalový klub Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 0:1 (0:0)

Hráno 25. 9. 2021 v Žirovnici, 100 diváků. ŽK: 3:4 (F. Gramer, S. Bezděk, M. Chlubna, J. Fišer).

Rozhodčí: Niederle Zdeněk – Nápravník Jan, Šíma Nikolas – Bajer Josef.

STŘELCI: 60. Bačkovský Jakub.

Sestava FK Ledeč: Bezděk Tomáš – Havel Michal , Prchal Daniel, Karel Jaroslav, Vodička Lukáš (41. Chlubna Martin), Vágner Matěj, Toula Martin [K], Gramer Filip, Bezděk Sedrik (72. Horký Vít), Bačkovský Jakub (87. Fišer Jaroslav), Trpišovský Martin (87. Martinek Ondřej).

První poločas utkání byl taktickou bitvou a hrálo se víceméně mezi vápny a bez gólových šancí.

Nudu v Žirovnici změnil až poločas druhý. A v něm hostující fotbalisté dominovali ve všech směrech.

V 50. minutě se uvolnil po pravé straně Trpišovský, přešel přes dva bránící hráče a po jeho přihrávce těsně minul domácí branku Bačkovský.

Hosté nadále výborně bránili a podnikali rychlé protiútoky na branku Žirovnice.

Za svou aktivitu byli odměněni v 60. minutě po přímém volném kopu. Kapitán Toula jej rozehrál na zadní tyč, kde Prchal v souboji tělo na tělo přetlačil domácího obránce a po jeho přihrávce vstřelil Jakub Bačkovský svůj 5. gól v sezóně, který se nakonec ukázal být vítězným.

V 63. minutě se připomenuli i domácí. Po rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyči osamocený hráč, žel pro domácí, poslal míč vysoko nad branku.

V 72. minutě mladík Vágner poslal svou střelu z 11 metrů těsně nad břevno domácí svatyně.

Ledečští hráči si v závěru utkání své vítězství již pohlídali. Pochvalu zaslouží bezchybný gólman Bezděk. Výborně hrálo celé mužstvo, z hráčů v poli byl nejlepší Martin Trpišovský.

Ledečské Áčko si připsalo první vítězství na hřištích soupeřů v sezóně 2021/2022 a ve vyrovnané tabulce poskočila na průběžné 7. místo. Zisk tří bodů bude velmi těžké potvrdit, a to hned v příštím domácím zápase, který Ledeč odehraje opět Světlé nad Sázavou proti třetímu Pelhřimovu. Hraje se v neděli 3.10. 2021 15:00 a tímto zveme všechny věrné fanoušky do sousední Světlé.