FK Kovofiniš Ledeč „A“ – Sokol Pohled 4:1 (0:1)

Přátelské utkání hráno v neděli 12.3.2023 v Humpolci na umělé trávě.

Branky: Vodička, Chlubna, J. Stehno, Horký.

Sestava Ledče:

1. poločas
Bezděk – Vodička, Karel, Havel, Žemlička – Toula, Herčík, Radl, Stehno J. – Fišer, Chlubna.

2. poločas
Březina – Vodička, Karel, Havel, Radil – Toula, Herčík, Vágner J., Horký – Fišer, Chlubna.

Komentář trenéra Pavla Storože: V prvním poločase se nám nedařila kombinace, nebyli jsme kompaktní a celkový projev byl hodně neurovnaný. Obraz naší hry se výrazně změnil v druhém dějství, kdy se potvrdila slušná fyzická připravenost a hlavně směrem do ofenzivy se začaly objevovat věci, které jsme chtěli. Velmi pozitivní je zapojení mladších hráčů (Jonáš Stehno, Víťa Horký a Honza Vágner). První dva jmenovaní se také střelecky prosadili. Svou premiéru si s čistým kontem v ledečském „A“ týmu prožil exzbraslavický brankář David Březina. David je jedinou zimní posilou. V hledáčku jsme měli ještě jednoho zajímavého levonohého hráče, nicméně jeho mateřský klub jej odmítl uvolnit. Vyhlížíme návrat zraněných hráčů – Petr Pešek a Kuba Gramer.

Obejít se budeme naopak muset bez Matěje Vágnera, který zamíří (minimálně pro jarní část sezony) do divizních Speřic. Přicházíme tak o atleticky nadstandardního fotbalistu s velkým potenciálem, který byl (až na výjimky) v základní sestavě. Na druhou stranu bereme jako dobrou vizitku, že je o naše hráče zájem z vyšších soutěží a Matěj sám má velkou chuť tuto výzvu podstoupit. Držíme mu palce a má naši maximální podporu!

Tento týden se můžete těšit na další přípravná utkání – v sobotu „B“ tým, v neděli proti Světlé n. S. „A“ tým. Bližší informace dodáme, neboť ještě probíhají jednání, protože bychom chtěli obě utkání odehrát na přírodní trávě. Jedná se už o generálky před začátkem mistrovských soutěží.