Hodnocení podzimní sezóny – mladší žáci

Hodnocení podzimní části fotbalové sezony 2021/2022 ml. Žáci zaslané trenérem Miroslavem Hrabaněm.

„Pro tuto sezonu do této kategorie patří děti ročníků 2009 a 2010.

Přípravu jsme zahájili ještě koncem července a pokračovali i v srpnu.

Během tohoto období jsme trénovali dvakrát v týdnu a do toho sehráli několik přátelských utkání s velmi kvalitními soupeři většinou hrající vyšší soutěže, jmenovitě AFC Humpolec, Svratka Brno, Zruč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Dolní Kralovice.

I díky zkušenostem z těchto těžkých zápasů se nám podařilo odehrát celou podzimní část sezony pouze s jedinou prohrou s mužstvem Golčova Jeníkova, za kterým přezimujeme na druhém místě v tabulce okresního přeboru.

V současné době se již intenzivně připravujeme na jarní část sezony s cílem vyhrát tuto kategorii, zdokonalovat se ve fotbalových dovednostech a hrát tak, aby to kluky bavilo a přinášelo to všem zúčastněným radost.

Musím pochválit všechny kluky za přístup a nasazení k tréninkům i zápasům a poděkovat rodičům, kteří obětují spoustu svého volného času, aby je podpořili např formu dopravy či fandění.

Zároveň chci poděkovat výboru a vedení FK za vytvořenou podporu a podmínky pro naši činnost.

O kvalitě a talentu některých kluků svědčí fakt, že tři hráči ročníku 2010 jsou pravidelně zváni na tréninky a zápasy okresních výběrů a další tři hráči ročníku 2009 postoupili ještě o stupínek výše a jsou pravidelně zváni na tréninky a zápasy krajských výběrů.

Soupiska týmu v podzimní sezóně: Matyáš Potěšil, Filip Pavelka, Dominik Hrabaň, Matěj Šťastný, Vojtěch Janák, Jiří Souček, Dominik Hanousek, František Caska, Šimon Žáček, Dan Petrů, Štěpán Schmutzer.

Cíleně se snažíme do zápasů nasazovat a zapracovávat i hráče mladších ročníků jmenovitě tyto hráče: Vojtěch Janák, Jan Rajdl, Tomáš Kopka, Marek Šimek, Jakub Černý a tím je připravovat na přechod do vyšších kategorií.“

Přehled odehraných mistrovských zápasů

1. kolo 29. 8. 2021 Dolní Město – Ledeč n. Sáz. 4:17 (4:10)
  2. kolo 6. 9. 2021 Golčův Jeníkov – Ledeč n. Sáz. 7:5 (3:3)
  3. kolo 11. 9. 2021 Habry – Ledeč n. Sáz. 7:24 (4:14)
  4. kolo 21. 9. 2021 Hněvkovice – Ledeč n. Sáz. 3:21 (0:9)
  5. kolo 29. 9. 2021 Leština – Ledeč n. Sáz. 1:20 (1:8)
  6. kolo 12. 10. 2021 Tis – Ledeč n. Sáz. 8:23
  7. kolo 20. 10. 2021 Dolní Město – Ledeč n. Sáz. 0:22 (0:10)
  8. kolo 26. 10. 2021 Ledeč n. Sáz. – Habry 18:4 (0:0)

Naši mladší žáci stále na hřištích soupeřů, tak jim přejme, ať si na jaře užijí méně cestování a více domácího pažitu.

Na jaře zbývá odehrát 4 zápasy. Po odehrání zápasů v jarní části soutěže bude zřejmě následovat zápasy ve finálové skupině okresního přeboru, do které by měly postoupit první 4 týmy z každé skupiny. Tato informace ještě nebyla potvrzena oficiálně.

Tabulka okresního přeboru Havlíčkobrodska sk. B po podzimních zápasech:

Tabulka střelců v mistrovských zápasech:

25 Pavelka Filip, Hrabaň Dominik

23 Šťastný Matěj

15 Souček Jiří

14 Hanousek Dominik

12 Janák Vojtěch

11 Schmutzer Štěpán

7 Rajdl Jan

6 Šimek Marek

4 Caska František

3 Hůla Jiří, Jindřichovský Matěj, Janák Viktor

Doplňujeme ještě informace o soutěži, kterou naši mladší žáci hrají.

Okresní přebor Havlíčkobrodska se hraje v sezóně 2021/2022 ve dvou skupinách. Naši žáci jsou účastníky skupiny B. Zásadní pravidla soutěže jsou následující:

1. Hrací plocha: je situována na polovině hrací plochy velkého hřiště s rozměry minimálně 50×42 m, maximálně 70×60 m. a musí splňovat pravidlo 1 Pravidel fotbalu (tj. hrací plocha musí mít tvar obdélníka).
  2. Branky: lze hrát na branky 5x2m, ve výjimečných případech 3x2m.
  3. Hrací doba: 2 × 35 minut s 15 minutovou přestávkou.
  4. Počet hráčů: Utkání hrají proti sobě dvě družstva. Každé mužstvo má minimálně 6 hráčů – 5 do pole + brankáře. Pokud se spolu utkají mužstva s dostatečným počtem hráčů na obou stranách, po dohodě obou týmů a pro větší herní vytížení, mohou proti sobě nastoupit až v počtu 7+1.
  5. Střídání hráčů: opakované, při přerušení, hráči opouští hřiště na straně, kde je lavička. Střídání hráčů nemusí být oznámeno rozhodčímu.
  6. Míč: velikost č. 4.

Foto týmu je z přípravného zápasu s AFK Humpolec:

Horní řada zleva: Filip Pavelka, schovaný David Grabowski (momentálně hráč AFC Humpolec), Jiří Souček, Matěj Šťastný, Štěpán Schmutzer, Dan Petrů, Vojtěch Janák, trenér Miroslav Hrabaň, Jakub Smítka (momentálně starší žák).

Dolní řada zleva: Oliver Písařík (momentálně hráč AFC Humpolec), Dominik Hrabaň, Tomáš Kubista (momentálně st. žák), František Caska, Dominik Hanousek, v popředí brankář Jakub Bobiš (momentálně starší žák).