Konečně vítězství – FC Velké Meziříčí B – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A 1:2 (1:1)

Utkání 24. kola krajského přeboru hráno dne 28.5.2023 ve Velkém Meziříčí.

STŘELCI: 20. Blažek Filip – 7. Chlubna Martin, 59. Fišer Jaroslav

Diváků: 98. Rozhodčí: Kříž Jan – Fryč Vlastimil, Chromý Karel. ŽK: 2:5 (za LNS: L. Vodička, M. Toula, M. Chlubna, J. Fišer, M. Píška).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš, Vodička Lukáš, Herčík Pavel (16. Smejkal Marian), Toula Martin [K],  Bezděk Sedrik, Stehno Jonáš, Píška Matěj, Chlubna Martin (82. Vágner Jan), Fišer Jaroslav (73. Horký Vít).

Naše Áčko udělalo ledečským fanouškům konečně radost a ukončilo šestizápasovou sérii bez vítězství. To se zrodilo na hlavním stadionu ve Velkém Meziříčí. Do vedení šli hosté již v 7. minutě brankou svého nejlepšího střelce Martina Chlubny, ale domácí poměrně záhy srovnali po střele Blažka. Rozhodnutí přinesla 59. minuta, kdy rozhodl ledečský Fišer na konečných 2:1 pro hostující kováky. Ledeč se výhrou udržela na 8. místě tabulky a už nemůže v tabulce skončit hůře než desátá. Áčko se rozloučí s ledečskými diváky dvěmi domácími vystoupeními – v nejbližším zápase s druhým mužstvem tabulky Slavojem Polná a určitě se bude chtít revanšovat za podzimní debakl 2:7.  Hraje se v neděli 4.6.2023 od 16:30.

Komentář trenéra Pavla Storože: Do utkání jsme šli s řadou změn, primárně z důvodů zranění. Proti běhavé rezervě Velmezu nám vlil krev do žil rychle vstřelený gól, což bylo na týmu znát. Kvalitní soupeř i terén bylo tentokrát to, co nám vyhovovalo.

Bohužel jsme již v 16. minutě museli sáhnout do středu zálohy, to když odstoupil zraněný Herčík. Perfektně ho zastoupil Jonáš Stehno, na jehož místo nastoupil Marián Smejkal. Ten byl bohužel u zrodu akce domácích, když ve 20. minutě přišel o míč při našem přečíslení. Zbytek zápasu však již odpracoval na výbornou a přestože má zkušenosti z dospělého fotbalu pouze v okresním přeboru, jeví se jako velmi slibný hráč pro budoucnost.

V prvním poločase nás soupeř často přehrával uprostřed pole, na což jsme o přestávce reagovali a tento tah se možná ukázal jako rozhodující (alespoň pro naši hru). V 59. minutě se trefil Jarda Fišer – z levé strany parádně vymetl vzdálenější roh branky! Se štěstím jsme ustáli jednu dvě velké šance soupeře, nicméně sami jsme se také tlačili do koncovky a poslední minuty jsme si tentokrát dokázali velmi dobře pohlídat.

Skvěle zahrál na dalších ze svých pozic (tentokrát levý obránce) Sedrik Bezděk, který prokazuje přehled, vyšší odolnost v soubojích a hlavně chytrost, díky které je nám jako univerzál mimořádně prospěšný. Střed tvořený zkušeným Toulou, který se vrátil do své tradiční formy a mladíky J. Stehnem a Píškou, ten nám dělal hlavně v druhém dějství velkou radost. „Nahoře“ pracovali do vyčerpání opravdu velmi nepříjemní Chlubna s Fišerem.
Týmovost a doplnění o mladé hráče + několik vytipovaných posil je to, co nám dodává optimismus do další sezony.