Kováci přemohli lídra tabulky a slaví čtvrtou výhru v řadě – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – SK Huhtamaki Okříšky 1:0 (0:0)

Utkání krajského přeboru Vysočiny hráno dne 25. 9. 2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 47. Vágner Matěj.

Diváků: 123. Rozhodčí: Beneš Jiří – Porupka František, Gregar Daniel. Delegát: Švarc Libor. ŽK: 4:3 (za LNS Karel Jaroslav, Chlubna Martin, Toula Martin, Gramer Filip).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr, Gramer Filip, Karel Jaroslav, Žemlička Tomáš, Toula Martin [K], Herčík Pavel, Vágner Matěj (63. Havel Michal), Bezděk Sedrik (78. Stehno Jonáš), Radil Filip ((63. Vodička Lukáš), Chlubna Martin (91. Stehno Martin).

Do Ledče přijely rozjeté Okříšky s bilancí pouhých dvou inkasovaných branek a tak se brankové hody nedaly očekávat. A výsledek zápasu to potvrdil. Utkání rozhodla jediná branka, kterou vstřelili domácí hned po přestávce. Domácím s přispěním chybujícího hráče hostí vyšla kombinace před tribunou, centrovaný míč propadl až na zadní tyč k nekrytému Vágnerovi, který si pravou zpracoval a levou zavěsil do poloodkryté branky – 1:0. Obě mužstva sice další šance měla, ale skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Ledeč tak připravila Okříškám první porážku v sezóně, sama prodloužila vítěznou sérii na 4 výhru v řadě a posunula se na 4. příčku tabulky s pouze jednobodovým odstupem na vedoucí trio. Ledečští letos nastřádali po 8 zápasech stejný počet bodů jako vloni na podzim po 14 kolech a mají tak skvěle zaděláno na minimálně klidné jaro. Videozáznam z utkání najdete zde.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Utkání s prvním celkem tabulky je svátkem, celý týden jsme se upřímně těšili! Na hráčích bylo vidět, že nikdo nechce začínat ze střídačky. Máme tak skvělou možnost různých herních variant, jako například přeřazení Matěje Vágnera v domácích utkání do útoku, kde se prosazuje. Věděli jsme, že jsou Okříšky mimořádně silné ze standardních situací a rychlých přechodů, což se potvrdilo hned v počátku utkání. Nicméně, co nezachránil tradičně skvělý Tomáš Bezděk, to zařídila Štěstěna. Naši největší tutovku neproměnil Martin Chlubna, to když se řítil sám na brankáře hostí. Zbytečně na sebe pak sám vytvořil tlak, neboť bylo vidět, jak jej situace mrzí. Myslím, že jsme v celkovém součtu byli o něco nebezpečnější. Výhru nám zařídil již zmíněný Matěj Vágner střelou uvnitř pokutového území. A to po akci, po které jsme o přestávce v kabině volali – více kombinace na stranách hřiště. Následně museli hosté více otevřít hru, čímž se stali ještě více nebezpečnými. Na druhou stranu měli na noze uklidňující góly střídající Vodička (hned po svém nástupu a mohla to být branka týdne) a také Jonáš Stehno, kterému zhatila oslavy tyč. Troufám si tvrdit, že se utkaly dva mimořádně bojovné týmy s chutí vyhrávat, přesto musím zmínit příjemné překvapení slušného a férového chování týmu soupeře a hlavně realizačního týmu (před utkáním, během něj, stejně jako po závěrečném hvizdu, přestože zklamání bylo velké). Vše toto, věřím, přispělo k celkově hezkému představení 8. kola.“

V příštím kole cestuje naše Áčko do „neoblíbené“ Stáje, kde hraje své zápasy tým Sapeli Polná. Tam se Ledči tradičně nedaří. Od sezóny 2004/2005, kdy Sapeláci hráli v krajském přeboru Vysočiny tam Kovofiniš nikdy nevyhrál! Zda se to podaří současnému mančaftu, se dozvíme v neděli 2.10. po poledni. Utkání ve Stáji se hraje od tradičních 10:30.

FK Kovofiniš Ledeč „A“ po vítězném zápase s Okříškami.