Od JEDU se třemi body – SFK Dukovany 2001 – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A 1:3 (0:0)

Utkání 17. kola krajského přeboru Vysočiny hráno dne 8.4.2023 v Dukovanech.

STŘELCI: 48. Žáček František – 55. Chlubna Martin, 60. Fišer Jaroslav, 85. Chlubna Martin.

Diváků: 167. Rozhodčí: Hána Samuel – Doskočil Pavel, Fryč Vlastimil. Delegát: Vrzáček Miroslav. ŽK: 3:4 (za LNS: M. Havel, L. Vodička, M. Toula, M. Chlubna).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Havel Michal, Žemlička Tomáš, Bezděk Sedrik (82. Horký Vít), Karel Jaroslav, Herčík Pavel, Toula Martin [K], Radil Filip, Vodička Lukáš, Chlubna Martin (90. Smejkal Marian), Fišer Jaroslav (72. Stehno Jonáš).

Ve stínu chladicích věží atomové elektrárny je i přes nelichotivé postavení domácích v tabulce stále o krajský přebor zájem, a to se potvrdilo i v utkání s Ledčí, na které přišla největší návštěva 17. kola v krajském přeboru. Domácí potřebují body jako sůl, ale narazili na nepříjemnou Ledeč, která ne náhodou figuruje v horní polovině tabulky. Po bezbrankovém první půli se první ve 48. minutě prosadil domácí F. Žáček. Ještě do 60. minuty ale stačili Kováci otočit, když se prosadila útočná tykadla Fišer – Chlubna. Tříbodový import k Sázavě potvrdil v 80. minutě svým 7. sezonním golem Chlubna. Hosté zvítězili 3:1 a revanšovali se tak Dukovanům za podzimní domácí porážku, která je paradoxně nakopla ke zlepšeným podzimním výkonům. V příštím kole bude chtít Kovofiniš potvrdit body z venku v domácím zápase proti dalšímu nováčku z jihomoravské části kraje Vysočina – Rapoticím. Hraje se v neděli 16.4. 2023 od 16:00.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Bodově důležité venkovní utkání jsme nakonec zvládli, avšak upřímně – první dějství tomu vůbec nenapovídalo. V prostředí se silnou podporou domácích hráčů od fanoušků, která není hostům příjemná, jsme hráli opravdu špatně, nebyli „v zápase“, nedařila se nám ani základní kombinace. Kromě jednoho kratšího úseku jsme byli horším týmem.
Nevím, jestli nás nakopla obdržená branka nebo odpověď na ni, ale druhý poločas byl o poznání týmovější. Prosadili se oba naši útočníci, což je dobrá zpráva a opět se ukázalo, jak dobře jsou kluci fyzicky připraveni. Otevřená hra nám v závěru velmi vyhovovala a po třetí brance bylo rozhodnuto. Utkání neprospělo také jeho řízení, které bylo, jak to říct, nejasné a často pro oba týmy překvapivé.“