První jarní domácí porážka znamená konečné 8. místo – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – SK Habry 2:6 (2:2)

Utkání 25. kola okresního přeboru hráno dne 3.6.2023 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 27. Martinek Ondřej, 31. Trpišovský Martin – 37. Vavřička Lukáš, 43. Kudláček Martin, 59. Stránský Karel, 63. Kudláček Martin, 81. Kudláček Martin, 90. Stehno Matěj.

Diváků: 46. Rozhodčí: Novák Ondřej – Ondráček Milan, Gruber David. ŽK: 2:1 (za LNS Turek Martin, Gramer Filip).

Sestava Béčka: Vágner Jan – Hauser Lukáš, Prchal Daniel, Janovec Martin, Holoubek Jan, Jindra Tomáš (75. Holoubek Jakub), Horký Vít (Hotovec Viktor), Gramer Filip, Martinek Ondřej, Turek Martin [K], Trpišovský Martin.

Béčko mělo doma úplně jinou bilanci než náš A tým a prohrálo doma naposledy na  konci října s Jeřišnem. A to až teď s jistým postupujícím do I.B třídy, mužstvem Habrů. Přitom v 31. minutě vedlo 2:0, když svou jubilejní pětadvacátou trefu zaznamenal Ondřej Martínek a o pár minut později na něj navázal jeho kolega z útoku Kohi Trpišovský. Jenže hosté dokázali do půlky ještě srovnat. Na 2:3 otočil v 59. minutě pětačtyřicetiletý odchovanec havlíčkobrodského fotbalu Karel Stránský a když o čtyři minuty později upravil na 2:4 čtyřicetiletý Martin Kudláček, bylo s Béčkem zle. Brankářský záskok v brance Béčka v podobě dorostence Honzy Vágnera, který má z jarní sezony z dorostu s tímto postem bohaté zkušenosti, ještě v závěru musel dvakrát lovit míč ze své sítě. Hosté tak potvrdili roli favorita a Béčko ztratilo naději na umístění v první polovině tabulky.

Před posledním kolem je jasné, že B tým obsadí v okresním přeboru konečné 8. místo, což je ve srovnání s předchozí sezonou zhoršení o jedno místo. Zda naše rezerva zakončí sezonu vítězně se dozvíme v sobotu odpoledne. Posledním soupeřem Béčka bude podželeznohorská Viktoria Jeřišno, které poslední dva zápasy prohrála, ale jinak se jí na jaře celkem dařilo a má ještě naději být v okresním přeboru na 3. místě, což by byl pro tým nováčka jeden z největších úspěch v jeho historii. Béčko hraje v sobotu 10.6. od 15:00 v Jeřišně.