Série bez vítězství trvá – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou A – FC Slavoj Žirovnice 2:3 (1:1)

Utkání 23. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 21.5.2023.

STŘELCI: 33. Chlubna Martin, 83. Fišer Jaroslav – 30. Vodáček Jakub, 80. Svoboda Jakub, 90. Vodáček Jakub (pen.).

Diváků: 150. Rozhodčí: Hána Samuel – Nápravník Jan, Janovský Aleš. ŽK: 5:2 (za LNS: T. Bezděk, S. Bezděk, J. Karel, M. Chlubna, J. Fišer.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Karel Jaroslav, Havel Michal, Žemlička Tomáš, Vodička Lukáš (77. Fišer Jaroslav), Herčík Pavel (77. Martinek Ondřej), Toula Martin [K], Bezděk Sedrik, Stehno Jonáš (69. Smejkal Marian), Chlubna Martin, Radil Filip (87. Gramer Jakub).

Domácí Kováci prodloužili sérii utkání bez vítězství na šest v řadě a od začátku dubna, kdy vyloupili Dukovany, neměli radost z výhry. Poslední ztráta na domácím hřišti je o to více frustrující proto, že Kováci protrhli střelecké mlčení a domácí dvakrát srovnat vedení soupeře. Bohužel přišla penalta v 90. minutě, kolem které bylo hodně vzruchu. Zkušený Vodáček ji nakonec proměnil a hosté si odvezli 3 body na jih Čech. Pozitivem zápasu je zapojení delší dobu zraněného Jakuba Gramera. 

Referát na stránkách soupeře je zde.

V dalším utkání jede Áčko do Velkého Meziříčí, které je v dolní polovině tabulky a i vzhledem k domácímu střeleckému probuzení je povinností zabojovat o body. Hraje se v neděli 28.5.2023 od 14:00 ve Velkém Meziříčí.