Starší žáci vedou okresní přebor – FK Kovofiniš Ledeč n. S. starší žáci – SK Habry 8:3 (6:2)

Utkání 11. kola okresního přeboru starších žáků Havlíčkobrodska hráno dne 27.9.2023 v Ledči nad Sázavou. 

Branky: 3. Pavelka Filip, 5. Pavelka Filip,  25. Pavelka Filip, 32. Pavelka Filip, 35. Pavelka Filip, 55. Pavelka Filip, 59. Pavelka Filip – 16. Bárta Adam, 27. Holík Filip, 44. Zdražil Petr.

Rozhodčí: Berka Matěj. Diváků: 30. ŽK: 0:1.

Sestava Ledče:  Černý Jakub – Dudek Jakub, Caska František [K], Chládek Lukáš, Janák Vojtěch, Marek Hanousek, Pavelka Filip, Průša David, Rajdl Jan, Souček Jiří, Šimek Marek, Vrána Matyáš, Pospíšil Václav, Drahozal Markus. 

Starší žáci Kovofiniše především díky střelecky disponovanému Filipu Pavelkovi zvládli i další utkání a vyšvihli se do čela tabulky okresního přeboru. Všech 8 branek vstřelil talentovaný útočník Pavelka převyšující ostatní spoluhráče i protihráče nejen rychlostí a silou, ale především kondicí a neúnavným tahem na bránu. Nicméně konečný výsledek byl  i včera výsledkem práce celého mužstva, bez rozbíjení haberských protiútoků, rychlého odebírání míčů soupeři a šikovných průnikových přihrávek od spoluhráčů by se Filip tolika do šancí nedostával. Řadu šancí především ve druhé půli ještě spálil a je na trenérech, aby s ním zapracovali i na jiném řešení některých příležitostí, aby například místo střely z těžkého úhlu nebo z dálky tento hráč volil zpětnou přihrávku „pod sebe“ či podržení míče. Domácí brankář Černý neměl sice mnoho práce prokázat své umění, ale zaujal rychlým řešením situací se skvělou rozehrávkou nohama, kterou připomněl také vzrůstem nevelkého, ale jinak vynikajícího brankáře Áčka Tomáše Bezděka. 

Ledeč vede tabulku okresního přeboru po šesti výhrách s maximálním počtem 18 bodů o 2 body před druhou Mírovkou a o 7 bodů před třetí Havlíčkovou Borovou. 60 vstřelených branek budí respekt soupeřů, 36 z nich vstřelil Filip Pavelka. V polovině podzimu mají tak naši chlapci skvěle nakročeno. O další body se budou rvát příští středu 4.10.2023 v Leštině, s místním Sokolem hrají od 17:00.