V Ledči se bude již sedmý rok po sobě hrát krajský přebor kraje Vysočina

Po víkendových zápasech se vyjasnila tajenka počtu sestupujících mužstev z krajského přeboru kraje Vysočina. Z divizní skupiny D, v níž týmy z Vysočiny tvořili polovinu týmů, totiž sestupuje pouze poslední mužstvo tabulky, kterým je Slavoj Polná. Týmům Žďáru nad Sázavou, Staré Říše a Ždírec nad Doubravou jistotu záchrany zajistila skutečnost, že v divizní skupině F prohrály své víkendové utkání předposlední Dětmarovice. Ty mají dvě kola před koncem na svém kontě pouhých dvanáct bodů, což znamená, že ani jeden ze zmíněné trojice týmů nemohou bodově dostihnout. Právě i nejhorší tým z předposledních tabulkových míst divizních skupin D, E a F měl mít podle sestupového klíče černého sestupového Petra. Z krajského přeboru Vysočiny tak sestupuje s jistotou 14. Třebíč. Druhým sestupujícím je 13. Bedřichov, který sice může ještě bodově dostihnout 12. Přibyslav, nicméně Přibyslav Bedřichov v sezóně v obou zápasech porazila a má tak lepší bilanci ze vzájemných zápasů. 

Ledeč tak bude hrát v sezóně 2022/2023 opět krajský přebor, do nějž postoupila v sezóně 2015/2016 po vítězství v 1.A třídě a půjde tak již o sedmou sezónu v krajském přeboru v řadě. Současná generace ledečských fotbalistů je tak z tohoto hlediska tou nejúspěšnější v historii klubu. Pro připomenutí později narozeným fanouškům uvádíme předchozí účasti týmu Ledče v elitní krajské soutěži:

Sezóna 1984/85 – krajský přebor Východočeského kraje, sk. JIH (13. místo ze 14. týmů, sestup nováčka do krajské soutěže)

Sezóna 1987/88 až 1990/91 – krajský přebor Východočeského kraje – 4 sezóny v řadě

Sezóna 2002/03 až 2004/05 – krajský přebor kraje Vysočina – 3 sezóny v řadě.

Nelze ovšem usnout na vavřínech a nasazovat si růžové brýle. Odstup od sestupových příček nebyl letos veliký a soutěž bude příští rok těžká. Sestupující z divize Polná a ambiciózní nováček z Kamenice nad Lipou ještě zvýší konkurenci. I další nováček přeboru z Rapotic může využít nováčkovského elánu. Nezbývá než věřit a fandit, aby v příští sezóně nemělo naše Áčko sestupové trable. Výbor fotbalového klubu jistě již nyní přemýšlí o tom, co zlepšit a jaké kroky před sezónou podniknout, aby ledečské Áčko bylo  i nadále součástí přeboru.