Všechno špatně – FK Kovofiniš Ledeč n. S. A – FC Rapotice 0:4 (0:0)

Utkání krajského přeboru Vysočiny hráno dne 16.4.2023 v Ledči n. S.

STŘELCI: 46. Šmarda Michal, 51. Kučera Petr, 61. Liusik Dmytro, 88. Kučera Petr.

Diváků: 245. Rozhodčí: Chromý Karel – Fryč Vlastimil, Bouda Josef. Delegát: Nádvorník Ivo. ŽK: 3:2 (za LNS: Herčík, Radil, F. Gramer).

Sestava Kovofiniše: Březina David – Žemlička Tomáš (77. Smejkal Marian), Vodička Lukáš, Havel Michal (67. Stehno Jonáš), Gramer Filip. Herčík Pavel, Toula Martin [K], Radil Filip, Bezděk Sedrik (77. Horký Vít), Chlubna Martin, Fišer Jaroslav (67. Píška Matěj).

Před doposud nejvyšší návštěvou ročníku 2022/23 v Ledči bohužel ledečské Áčko zklamalo na plné čáře. Je otázkou, zda Ti, kteří v lepším počasí zavítali v Ledči letos na fotbal poprvé, přijdou znovu… Ještě štěstí, že tentokrát se nevysílal přímý přenos na internetu. Ledči chyběl z obvyklé jarní sestavy jen obránce Karel a brankářská jednička Bezděk. Náhradní brankář Březina si premiéru v dresu Áčka Ledče jistě představoval jinak. První poločas ještě skončil bezbrankovou remízou, ale po přestávce to byl zmar. Ledeč může napravit pokažený dojem hned v příštím zápase v Novém Městě n. M. S Béčkem Vrchoviny se střetne v neděli 23.4.2023 od 16:00.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Za nás velmi, velmi vlažné utkání. Což v zásadě hovoří za vše. Po prohře s Pelhřimovem jsme smutnili z výsledku, nyní z toho, jak jsme ke hře přistoupili.
První půle skončila bez branek a do druhé jsme šli s tím, co chceme změnit, avšak obdrželi jsme snad hned z první standardní situace branku. Co hůře, chvíli na to i druhou. Jelikož se nám nepodařilo branku vstřelit, byť několik šancí na to bylo, hra se více otevírala. To vedlo však jen k inkasování další branky. Čtvrtá už jen vyplynula z naší snahy hrát vabank.
Solidně pracovali snad jen útočníci, avšak bez podpory a jestli někdo způsobil „wow efekt“, byl to střídající Jonáš Stehno.“

Obsáhlý referát na webu soupeře lze nalézt zde.