Vyhrál šťastnější tým – FK Kovofiniš Ledeč n. S. – TJ Slovan Kamenice n. L. 1:2 (1:1)

Utkání 4. kola krajského přeboru hráno dne 27.8.2023 v Ledči nad Sázavou.

Branky: 38. Karel Jaroslav – 26. Vacovský Oliver, 71. Hadrava Josef.

Rozhodčí: Pojezný Karel – Dvořák Miloš, Gregar Daniel. Diváků: 116. ŽK: 2:4 (za LNS: J. Fišer, S. Bezděk).

Sestava FKLNS: T. Bezděk – P. Herčík (45. M. Píška), L. Vodička, V. Kučírek, T. Žemlička, S. Bezděk (64. J. Stehno), M. Toula, J. Karel, J. Fišer (78. O. Martinek), J. Štros (78. M. Chlubna), V. Horký.

Naše Áčko poprvé na podzim prohrálo, nicméně utkání proti Kamenici nabídlo divákům zcela odlišný obrázek než zápas se stejným soupeřem na konci minulé sezony (0:6). Takhle se hraje doma, není třeba se bát žádného soupeře. Tak snad se opravdu blýská na lepší časy. Pro ty co nechodí na fotbal v Ledči osobně, střídačky jsou opět pod hlavní tribunou, takže jeden návrat k letité ledečské tradici by tu byl.

Nejzajímavější okamžiky utkání:

Mokrý trávník svědčil rychlému fotbalu a obě mužstva neváhala při jakékoliv příležitosti útočit. Domácí o něco techničtější hosty neustále presovali a nedali jim tak možnost v klidu rozjíždět útočné akce.

Ve 3. minutě podnikli domácí rychlý protiútok, ke střele se sice nedostali, ale vehementně reklamovali ruku hostujícího obránce ve vápně, leč píšťalka sudího mlčela.

V 10. minutě domácí chybovali při křížném centru, hosté rychle vyrazili dopředu a po hezkém prostrčení do uličky šel sám hostující hráč středem hřiště na Bezděka, ten ale včas vyběhl a na desítce střelu zlikvidoval nohama. Po odražené míči ještě došlo k souboji hostujícího hráče s obráncem Ledče, ale i tentokrát se přísná penalta nepískala. Hosté ztratili na chvilku koncentraci a domácí šli rychle po dlouhém míči dopředu a do stoprocentní šance se po hlavičkovém prodloužení Štrose dostal domácí Toula, žel jeho obstřel brankář vytlačil na roh.

Ve 26. minutě nestihli všichni domácí hráči návrat po vlastní standardní akci a Vacovský po dlouhém sprintu z vlastního vápna doplnil útočníky, dostal ideální míč na pravé křídlo, počkal si na pohyb Bezděka a prostřelil jej z deseti metrů – 0:1.

Mezi 30. a 36. minutou se začalo poměrně jiskřit, ale hlavní sudí ukočíroval situaci udělením několika žlutých karet.

Ve 38. minutě podnikli domácí po rohovém kopu hostí rychlou akci po levé straně, míč se štěstím propadl ke Štrosovi, který neváhal a rychle prostrčil do vápna Karlovi, ten si ve sprintu jednou postrčil míč  a po zemi píchl míč pod padajícím brankářem hostí – 1:1.

Ve 40. minutě ještě hlasatel slavil vyrovnávací gól, ale domácí už útočili znovu, jednu střelu domácího hráče z úhlu brankář vyrazil, druhá zpoza velkého vápna mířila nad.

Ve 42. minutě rychlý brejk hostí skončil střelou z levého křídla, se kterou si Bezděk bez problémů poradil.

Domácí začali druhý poločas lépe a tlačili se dopředu. Pěknou příležitost měl v 52. minutě po centru ze strany Štros, avšak jeho střela byla slabá.

Hosté se z tlaku na chvíli vymanili v 59. minutě a hostující hráč střílel z vápna pod břevno, Bezděk konečky prstů vytáhl na roh. Z protiútoku udělal vítr v hostující obraně Štros, ale jeho akce skončila hokejovo-judistickým faulem.

V 65. minutě přistrčil Štros na vápno Horkému, ale jeho střelu po zemi brankář hostí polapil.

Otevřený fotbal pokračoval i nadále a tím, kdo toho využil byli v 71. minutě hosté, když po rychlém brejku po levém křídle Hadrava obstřelil Bezděka na zadní tyč – 1:2.

V 75. minutě mohl srovnat Toula, ale svůj přímý kop z 25 metrů zakroutil těsně nad vingl hostující branky.

V 77. minutě směřoval Toula ostrý roh na přední tyč, ale ve shluku hráčů v malém vápně nikdo z ledečských míč do sítě neprotlačil.

Domácí trenér poslal do hry v 78. minutě dva čerstvé útočníky a o chvíli později Chlubna trefil zadní tyč.

V závěrečné desetiminutovce se Ledeč snažila, ale vyloženou šanci si nevytvořila. Hosté už se soustředili na pečlivou obranu.

Hodnocení trenéra Martina Turka:

„Dnes se hrál na našem stadionu parádní fotbal! Pro všechny zúčastněné mám jen slova chvály, ať už jde o celý tým soupeře z Kamenice, rozhodčího Pojezdného a jeho asistenty (kteří přispěli ke kvalitě utkání), tak samozřejmě i pro naše hráče. Troufnu si říct, že dnes vyhrál spíše šťastnější tým než lepší. Všichni v našich barvách cítíme, že jsme si dnes prohrát určitě nezasloužili. Měli jsme dost šancí na to utkání minimálně vyrovnat. Kdo dnes nezavítal na ledečský stadion, může jen litovat. Hráčům a našim fanouškům dnes chyběla pouze odměna v podobě bodového zisku. Pokud se budeme tímto fotbalem prezentovat dál, budeme jako realizační tým spokojeni.“

Příští zápas hraje náš A tým v Rapoticích, které zatím v soutěži neprohrály. Hraje se v sobotu 2.9. od 16:00.