Z „kopečku“ opět se třemi body – SK Kožlí – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „B“ 0:4 (0:1)

Utkání 1. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 6. 8. 2022 v Kožlí.

STŘELCI: 25. Martinek Ondřej, 75. Martinek Ondřej, 83. Toula Martin, 88. Holoubek Jakub

Diváků: 75. Rozhodčí: Vojtíšek Radek – Baloun Daniel, Muzikář Jaroslav.

Sestava Ledče: Petřík Jiří (B) – Prchal Daniel, Janovec Martin (70. Vágner Jan), Vladyka Jan (65. Marian Smejkal), Hauser Lukáš, Šenk Vladimír, Pajer Martin (80. Jindra Tomáš), Trpišovský Martin (70. Toula Martin), Bezděk Sedrik, Turek Martin [K], Martinek Ondřej (80. Holoubek Jakub).

Béčko vyhrálo na „kopečku“ v Kožlí na jaře a povedlo se mu to i tentokrát. Domácí byli dlouho ve hře alespoň o bod, ale v poslední čtvrthodině rozhodli střídající hráči Ledče. Proti svému bývalému klubu se brankově neprosadil jeho bývalý elitní kanonýr Martin Trpišovský, tak snad to nebylo z úcty ke koželským barvám a bude se mu dařit v příštích zápasech lépe.

Komentář trenéra Ledče Jana Vladyky: „První zápas nove sezóny jsme zajížděli do nedaleké Kožlí, takže hned ze začátku těžké utkání. Od začátku jsme si vytvořili gólové příležitosti ,ale domácí brankář chytal výborně a většinu šanci zneškodnil. V 25.minute se trefil Ondra Martínek. Do poločasu se už nic vážnějšího nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Na branku se čekalo do 75. minuty,  kdy se zase trefil Martínek. Po jedné brance pak přidali střídající Toula a Holoubek. Vzhledem k průběhu zápasu si myslím, že naše výhra byla zcela zasloužena a bereme tak první 3 body do tabulky. Již tuto sobotu od 16:30 přivítáme na našem hřišti tým Starého Ranska.“