Bod z venku je úspěchem – TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě z.s. – FK Kovofiniš Ledeč „A“ 1:1 (1:0)

Hráno 7.8.2022 v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.
Branky: 44. Komínek Vojtěch – 83. Martínek Ondřej.
Rozhodčí: Pojezný Karel – Šíma Nikolas, Žaloudek Patrik. Diváků: 108. ŽK: 2:3 (za LNS Havel Michal, Chlubna Martin, Toula Martin).
Sestava Ledeč n. S.: Císař Erik – Havel Michal, Gramer Filip [K], Chlubna Martin, Karel Jaroslav, Stehno Martin (69. Pešek Petr), Radil Filip, Vágner Matěj, Vodička Lukáš (81. Martínek Ondřej), Toula Martin, Žemlička Tomáš.

Ledeč v Nové Vsi od podzimu 2019 3x prohrála. Soupeř skončil v minulé sezóně na 3. místě. Nová Ves dala v Ledči na jaře 2022 5 branek. Minimálně tyto tři skutečnosti varovaly ledečské před prvním mistrovským zápasem v nové sezóně krajského přeboru Vysočiny. V základní sestavě hostí se objevili šestnáctiletý dorostenec Martin Stehno a také letní posila z Leštiny Filip Radil. Domácí šli do vedení těsně před přestávkou brankou V. Komínka. Ledeč srovnala v 83. minutě, když se trefil Martínek po dvouminutovém pobytu na hřišti. Ledeč veze bod, který by bylo skvělé potvrdit domácím ziskem. V neděli 14.8.2022 od 16.30 hostí Áčko tým Náměště nad Oslavou. Přijďte podpořit naše borce v boji o první vítězství v nové sezóně.

Komentář k utkání od trenéra Pavla Storože:
„Do Nové Vsi jsme zajížděli po vydařené přípravě, ale bohužel ne v nejsilnějším možném složení. Se soupeřem máme dlouhodobě horší bilanci, tak jsem byli v očekávání, jak se kluci s prvním ostrým zápasem vyrovnají. Zvláště pro 18 letého Erika Císaře v bráně to byl křest ohněm. A byť nás provázela menší nervozita, která měla za následek zbytečné ztráty míče, tým měl energii a chtěl vyhrát. Dopředu i dozadu perfektně pracoval Martin Toula, vzadu se zápas povedl uzdravenému Filipu Gramerovi, ale „mužem zápasu“ pro mě byl náš zmíněný brankář, který krom jedné chybky dokonce chytil penaltu (na dorážku jsme však již nestačili reagovat) a předvedl svůj potenciál. Skvěle však pracoval i zbytek týmu a tak je trochu nefér zmínit jen tři uvedené hráče. Tutovku měl také Michal Havel, bohužel míč do branky neusměrnil.
Věříme, že pozitivní energie v trénincích a hlavně zápasech zůstane, na mistrovská utkání už jsme se těšili. Kluci jsou dobře připraveni, přesto se bude potřeba na některé věci zaměřit více. Také budeme mít, minimální v nejbližší době, „starosti“, které tu dlouho nebyly, a to určitý přetlak a možnost více si pohrát s optimální sestavou.“

Co dále přineslo 1. kolo krajského přeboru? 400 diváků v Kamenici nad Lipou a 300 diváků v Rapoticích. Vítězný vstup do přeboru obou těchto nováčků. A také zaváhání favoritů. Pelhřimov doma pouze remizoval (1:1), když až do 66. minuty prohrával. Ex-divizní Slavoj Polná také jen remizoval 1:1 s Žirovnicí, když hosté srovnali až v 92. minutě.