Bačkovský v závěru vystřelil Kovákům bod – SK Přibyslav – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 2:2 (0:1)

Utkání krajského přeboru Kraje Vysočina hráno dne 24.10.2021 v Přibyslavi.

Diváků: 123. Rozhodčí: Pojezný Karel – Žaloudek Patrik, Šíma Nikolas – Švarc Libor. ŽK: 3:3 (F. Gramer, L. Vodička, P. Pešek).

STŘELCI: 50. Průža Michal, 59. Vostál Adam – 12. Gramer Jakub, 88. Bačkovský Jakub.

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal (69. Fišer Jaroslav), Vodička Lukáš, Karel Jaroslav, Gramer Filip, Bezděk Sedrik (45. Žemlička Tomáš), Gramer Jakub (69. Martínek Ondřej), Vágner Matěj, Trpišovský Martin, Bačkovský Jakub.

Ledeč hrála další mistrovský zápas na hřišti vždy nepříjemné Přibyslavi, kde od roku 2005, kdy se oba týmy utkávají v I. A třídě či Krajském přeboru, mimo jiné utrpěla i několik nepříjemných debaklů. Ten nejhorší se zrodil 16.10.2011, výsledek byl 7:0 pro hráče z města Hermelínu a z dnešního kádru Áčka Ledče ho může pamatovat již jen Ondra Martínek.

Celý první poločas se až na výjimky odehrával mezi velkými vápny. Ledeč se ujala vedení v 11. minutě, když po rychlé akci po pravé straně a přihrávce Vágnera prostřelil gólmana Pazderku Jakub Gramer – 0:1. Domácí mohli kontrovat ve 21. minutě, kdy po centru z levé strany střílel Vostál hlavou těsně vedle Bezděkovy branky. Ve 37. minutě se neujala střela hostujícího Trpišovského, z vápna mířil těsně nad přibyslavskou branku. Přesto šli do šaten o něco spokojenější hráči Kovofiniše. Stínem prvního poločasu bylo zranění Sedrika Bezděka (LnS), utrpěl poranění kolene.

Druhý poločas přinesl velice nervózní průběh se spoustou faulů, často zbytečných. V 50. minutě po individuální chybě stopera hosté poprvé inkasovali, vyrovnání zařídil Průža – 1:1. Hráči z města Žižkova skonu otočili skóre v 59. minutě po akci středem hřiště a střele Vostála z velkého vápna – 2:1. Ledečský trenér Polák, rodák z blízkých Stříbrných Hor, poslal v 69. minutě do boje hned dva ofenzivní hráče najednou a snažil se tak zvýšit šance svého týmu vstřelení gólu. Ledeč nakonec dokázala vyrovnat až v 88. minutě, po rychlé přihrávce z levé strany přišla samostatná akce místního odchovance Bačkovského, zakončená střelou k levé tyči – 2:2. Aktuálně nejlepší střelec „A“ mužstva Kovofiniše, který v září 2018 sestřelil Ledeč hattrickem (tehdy jako sedmnáctiletý mladík v dresu mateřské Přibyslavi), tentokrát svým gólem zachránil Ledči alespoň jeden bod.

A tento bod může být v konečném účtování velmi důležitý. Ledečské Áčko nyní čeká na závěr podzimní sezóny dvojzápas s mužstvem Sapeli Polná a s aktuálně třetím týmem tabulky to nebude rozhodně nic jednoduchého. Poslední domácí zápas podzimu sehraje Kovofiniš jako utkání 1. kola v neděli 31.10.2021 ve Světlé nad Sázavou, úřední začátek ve 14:30.