Nepodařená tečka za nepodařenou sezonou – FK Kovofiniš Ledeč n. S. dorost – Golčův Jeníkov/Třemošnice 1:6 (1:4)

Utkání I. třídy dorost kraje Vysočina hráno dne 3.6.2023.

STŘELCI: 14. Machotka David – 25. Petr Jan, 28. Tlapák Adam (pen.), 39. Tlapák Adam, 42. Tlapák Adam, 62. Petr Jan, 72. Petr Jan.

Diváků: 23. Rozhodčí: Muzikář Ondřej. ŽK: 4:2 (za LNS: Holoubek Jan, Pyš Samuel, Ouřada Matyáš, Machotka David).

Sestava Ledče: Píška Matěj – Holoubek Jan [K], Hotovec Viktor, Brož Pavel, Bělohradský Ondřej, Horký Vít, Vágner Jan, Pyš Samuel (25. Rajdl Martin), Ouřada Matyáš, Hart Matěj (46. Podrázský Zdeněk), Machotka David.

Ledečský dorost zahájil černý víkend ledečského fotbalu a zakončil neúspěšnou sezonu další domácí porážkou. To znamená, že na jaře nedokázal ani v jednom utkání zvítězit a  skončí na 8. místě z deseti týmů. Konečnou podobu budeme znát až po příštím víkendu, neboť naši borci mají v posledním kole volno.

Ledečský dorostenecký tým celou sezonu bojoval s nedostatkem hráčů a to se negativně podepsalo na jeho výkonnosti. I vzhledem k tomu jej čeká v příští sezoně radikální a historická změna. Poprvé v historii bude hrát soutěže v jiném kraji, než do kterého patří, totiž ve Středočeském. A poprvé v historii ne samostatně, ale pod hlavičkou kombinovaného týmu Ledče a Zruče n. S. Za naším dorostem je zkrátka velká „díra“ a nedostatek hráčů, který se snad podaří doplnit v příštích letech, až nám doroste do dorosteneckého věku nová generace z početných žákovských týmů. Zruč hraje v letošní sezoně středočeskou I. A třídu skupinu C a tak ledečské dorostence čekají výlety do vzdálenějších destinací na západ od Ledče jako například Pečky, Čelákovice či Průhonice. Nezbývá věřit, že tento krok bude mít pro náš klub i chlapce samotné v budoucnu spíše fotbalová pozitiva než negativa.