Zbytečně ztracené tři body – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „A“ – SK Huhtamaki Okříšky 1:2 (1:0)

Utkání krajského přeboru Vysočiny hráno dne 29.5.2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 6. Bačkovský Jakub – 53. Ryšavý Radek (pen.), 63. Bence Vojtěch

Diváků: 107. Rozhodčí: Landsman David – Straka Karel, Babák Martin. ŽK: 2:3 (za LNS: Chlubna, Bačkovský).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Toula Martin, Vágner Matěj (86. Petřík Jiří), Karel Jaroslav, Havel Michal, Vodička Lukáš, Chlubna Martin (86. Bezděk Sedrik), Žemlička Tomáš, Bačkovský Jakub (68. Stehno Jonáš), Šenk Vladimír (68. Gramer Jakub).

Okříšky jsou pro Ledeč vždy nepříjemný soupeř. A prokázaly to opět v Ledči. Ledeč vedla brankou Bačkovského, pro nějž se jednalo první gól v jarní části. Kdyby skončil první poločas 3:0 pro domácí, nikdo by se nedivil. Bohužel domácí v druhé půli udělali tři chyby a hosté je trestali. Okříšky vyrovnaly v 53. minutě z přísné penalty a v 63. minutě výsledek dokázali otočit. Áčko tak dokonalo pro ledečský fotbal výsledkově neúspěšný víkend. V tabulce přeboru zůstal tým na svém, tedy na 11. místě s tříbodovým náskokem na 12. Přibyslav. Prvním jasným sestupujícím je HFK Třebíč, což je pro tento druhdy třetiligový klub velká rána.  Zatím nejpravděpodobnější sestupový scénář je, že by měly sestupovat poslední dva týmy krajského přeboru, nicméně situace v soutěžích výše je stále otevřená a tak i Ledeč musí myslet na to, aby v konečné tabulce skončila co nejlépe. Čekají ji poslední dva zápasy sezóny – venku v Náměšti  nad Oslavou (Sobota 4.6.2022 od 16:30) a v posledním kole doma s ohroženou Přibyslaví.

Komentář trenéra Pavla Storože: „První poločas odehrál domácí mančaft na jedničku, jen se mu nepodařilo navýšit skóre, to když po krásné první brance Bačkovského, nedokázal naváhat Martin Chluba (tyč) a následně špatně přehodil opět Bačkovský hostujícího brankáře. V druhém poločase se dostali více do hry také hosté, zvláště v rozmezí 46. až 70. minuty. Na 1:1 srovnali hosté po pokutovém kopu, kdy hlavní sudí nedbal intervence svého asistenta, že nešlo o nedovolený zákrok. Druhou branku domácí hostům doslova darovali, neboť nedůslednost v bránění standardních situací se stupňovala, až vyústila v druhý gól. Ledeč marně v závěru utkání „honila“ alespoň bod. Neúspěšní byli J. Gramer, M. Toula i M. Chlubna.“