Podzim ledečské fotbalové školičky

Jako první bilancovali podzimní sezónu ti nejmenší ledečští fotbalisté a ledečské fotbalistky. Informaci zveřejnil trenér školičky Patrik Bay a my si dovolujeme jeho text zveřejnit i na webu. Ale pozor, aby nedošlo k mýlce, školička bude fungovat i v zimě.

Fotbalová školička – Ukončení venkovní sezóny pro rok 2023.
Je mou milou povinností zhodnotit krátkou, ale za to opravdu pestrou venkovní sezónu fotbalové školičky pro rok 2023. V současné době máme 23 malých fotbalistů a z toho 3 něžného pohlaví (další 3 hráče jsme poslali rovnou do mladší přípravky). Za dva měsíce tréninků jsme si dali společný trénink a turnaj ve Světlé nad Sázavou, pomáhali s opravou našeho hřiště, přivítali a potrénovali jsme na stadionu s celou mateřskou školku 28. Října (Koťátka i Štěňátka), zaskotačili jsme si v ranní družině na prvním stupni základní školy v Ledči a včera jsme dovršili venkovní tréninky společnou akcí s rodiči a večerní bojovkou. Za zmínku stojí i nekompromisní vítězství našeho Sedrika v běhu Šeptouchovem. Ale i další umístění starších fotbalistů v tomto tradičním běžeckém závodě (moc gratulujeme a děkujeme).

A i přes to, že školička nemá žádné pravidelné zápasy, snažíme se naše nejmenší hráče a hráčky (a ne jenom je) motivovat ke hře a sportu obecně. Ať už hrají fotbal, házenou či hokej. Úkolem školičky je vypěstovat u dětí radost ze sportu a to se nám snad daří.

Těšíme se na halovou sezónu 2023-2024 a doufáme, že bude minimálně tak pestrá, jako byla ta venkovní.
Za trenéry fotbalové školičky
Patrik Bay

A ještě přidáváme krátkou reportáž o nedávném přátelském derby se Světlou :).

V sobotu 14.10 proběhl ve Světlé nad Sázavou přátelský turnaj Ledečské a Světelské fotbalové školičky. Z Ledče do Světlé jsme všichni společně jeli vláčkem. Tam na nás čekala perfektně postavená 3 hřiště a hrálo se dvě hodiny ve formátu 4 na 4 na všech hřištích. Plánovaný společný trénink byl bohužel s ohledem na déšť zrušen. Ale myslím si, že jak cestu, tak turnaj jsme si všichni náramně užili. Moc bych chtěl poděkovat paní trenérce Světelské školičky Aleně Filipi a všem pomocníkům a rodičům, kteří se turnaje účastnili. Doufám, že se v co nejbližším termínu opět potkáme a společně si užijeme radost z pohybu.

Fotografie z říjnového tréninku v hale Intexu