Béčko urvalo bod z Herálce 5 minut před koncem – Tělovýchovná jednota Sokol Herálec – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „B“ 2:2 (1:0)

Hráno 10. 10. 2021 v Herálci (HB)

STŘELCI: 12. Vašák Vladimír, 74. Janovec Martin (vl.) – 54. Paclík Pavel (vl.), 85. Pajer Martin
Rozhodčí: Vojtíšek Radek – Švarc Libor, Gruber David. Diváků: 90 diváků. ŽK: 1:2 (Žemlička, S. Bezděk).

Sestava Ledeč „B“: Petřík Jiří – Hauser Lukáš,, Janovec Martin , Žemlička Tomáš [K], Šenk Vladimír, Pajer Martin, Popek David, Voplakal Jiří, Slavětínský Jiří, Bezděk Sedrik (75. Vladyka Jan), Procházka Aleš (32. Martinek Ondřej).

První polovina 1. poločasu přinesla vyrovnanou hru, od 30. minuty se Ledeč zlepšila a převzala otěže zápasu do svých rukou.
Domácí Sokolové se ujali vedení ve 12. minutě brankou osmatřicetiletého kanonýra Vládi Vašáka, který mimo jiné v minulosti hájil dres futsalového týmu ASO Ledeč (předtím Kowa AK Plast) – 1:0.
Druhý poločas začal náporem Herálce, nicméně neplodným. Paradoxně tak první gól po přestávce dali hosté, když vyrovnali v 54. minutě, a to díky vlastní brance heráleckého veterána Paclíka (57 let!!!) – 1:1. Hra se poté vyrovnala a tak tomu zůstalo až do posledního hvizdu rozhodčího do píšťalky.
Herálec šel opět do vedení čtvrthodiny před koncem, když si na druhé straně hřiště vstřelil vlastní branku ledečský Janovec – 2:1.
O tom, že se nakonec soupeři rozešli smírně, rozhodl 5 min před vypršením základní hrací doby hostující Martin Pajer – 2:2.
B-tým si tedy z Herálce přivezl cenný bod a protáhl sérii bez porážky na 3 utkání.

V příštím kole nastoupí na pažitu Melechovanu Kouty proti Béčku tým ze sousedního Kožlí a diváci se tak mohou těšit na tradiční derby utkání. Netřeba připomínat, že za Kožlí hraje řada bývalých hráčů Ledče v čele s legendou Kovofiniše Martinem Nepovímem, který se po bohaté a úspěšné kariéře v Ledči a řadě divizních klubů vrátil na fotbalový důchod do mateřského oddílu. Hraje se v sobotu 16.10. 2021 od 14:30.