První zápas na novém trávníku skončil debaklem – FK KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU Z.S. – TJ NOVÁ VES U NOVÉHO MĚSTA NA MORAVĚ 1:5 (0:2)

Utkání krajského přeboru Kraje Vysočina hráno 27. 3. 2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 55. Toula Martin (pen.) – 38. Komínek Vojtěch, 45. Žák Martin, 64. Šandera Jan, 82. Nečas Jakub, 85. Komínek Vojtěch.

Diváků: 285. Rozhodčí: Pojezný Karel, Holub Radim, Kříž Jan, Beneš Jaroslav. ŽK: 1:1 (M. Havel za LNS).

Sestava Ledče: T. Bezděk – Pešek Petr [K], T. Žemlička, D. Prchal, M. Havel (82. F. Gramer), J. Karel, L. Vodička, M. Toula, M. Vágner(68. J. Gramer), J. Bačkovský(71. Martin Stehno), M. Trpišovský.

Na stadionu v Ledči nad Sázavou se hrál poslední březnovou neděli po více než dvou letech krajský přebor. Ledečští hráči se po sezónách strávených ve světelském azylu domů velmi těšili. Prvním soupeřem jim ovšem byla nebezpečná Nová Ves, která může po povedeném podzimu směle snít o postupu do divize, což by pro tým z této malé vysočinské obce byl bezesporu historický úspěch.

Tým Nové Vsi byl na podzim nejlepším na hřištích soupeřů a tuto statistiku bohužel potvrdil i v Ledči. V úvodních 20 minutách byla ovšem Ledeč lepší a soupeře takřka nepustila za polovinu hřiště. Výsledkem tlaku byly žel pouze 2 nevyužité šance a nastřelená tyčka. Hosté se poté osmělili a relativně jednoduše si vytvořili do konce prvního poločasu dvoubrankový náskok. Domácím svitla naděje 10 minut po přestávce, když se Toula nemýlil ze značky pokutového kopu. Nicméně hosté šli opět do dvoubrankového trháku a v závěru utkání přidali ještě dvě branky, čímž rozhodli o krutém domácím debaklu Ledeč.

Návrat ledečského Áčka na zrekonstruovaný ledečský trávník se tak vůbec nepovedl. Áčko sice sehrálo s Novou Vsí poměrně vyrovnané utkání, hosté ovšem dokázali potrestat hrubé chyby domácích a vytěžil rovněž nabídnuté standardní situace. Naše A mužstvo tak po 15. kole zůstalo na 9. příčce tabulky a stále musí myslet na co nejrychlejší úprk od sestupových příček. K radosti Ledče naštěstí soupeři ze spodních pater tabulky svorně prohráli (s výjimkou Třebíče). Ledeč může složit reparát za domácí v příštím kole, nicméně utkání s rezervou Vrchoviny nebude na jejím hřišti vůbec jednoduché. Hraje se v neděli 3.4.2022 v Novém Městě na Moravě od 15:30.

Fotogalerii z utkání lze prohlédnout zde.