Bod z Jihlavy je málo – TJ Sokol Bedřichov – FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou „A“ 2:2 (1:1)

Utkání krajského přeboru Vysočiny hráno dne 16. 4. 2022 v Jihlavě-Bedřichově.

STŘELCI: 7. Diviš Roman, 70. Novák Filip – 13. Gramer Filip, 52. Vodička Lukáš.

Rozhodčí: Doskočil Pavel – Hanzl Daniel, Tomšů Václav. Delegát: Šula Jaroslav. Diváků: 70 diváků. ŽK: 3:2 (Toula a P. Pešek za LNS).

Sestava Ledeč „A“: Bezděk Tomáš – Pešek Petr [K], Havel Michal, Gramer Filip, Karel Jaroslav, Bačkovský Jakub (82. Stehno Martin), Vodička Lukáš (72. Stehno Jonáš), Toula Martin, Vágner Matěj, Trpišovský Martin (86. Chlubna Martin).

Kováci nastoupili do dalšího záchranářského souboje pod vedením prozatímně jmenované trenérské dvojice Pavel Storož – Jiří Petřík

V prvním poločase měli hosté mírnou převahu. Zatímco domácí měli jednu střelu na branku, hosté si vytvořili hned 5 šancí, žel s efektivitou byli ledečští opět na štíru. Domácí vedli brankou Diviše ze 7. minuty, za Ledeč vyrovnal Filip Gramer. Herní projev Ledče byl ovšem ve srovnání s předchozími zápasy rozhodně lepší, hráči se navzájem povzbuzovali a vynikali větší bojovností.

Druhá půle přinesla podobný průběh jako ta první. Ledeč se opět dostala do 6 šancí, domácí měli jen dvě. Kováci šli do vedení 2:1 gólem Vodičky z 53. minuty. Domácí Sokolové vyrovnali v 70. minutě po střele z nepřímého kopu, který hlavní rozhodčí nařídil na hranici malého vápna po sporně odpískané malé domů.

Bod je pro ledečské ztrátou a na jaře tak stále čeká na vítězství. Poslední tým tabulky byl rozhodně překonatelným soupeřem. Ledečské Áčko se drží na 10. příčce, má nejvyšší počet remíz v soutěži (8) a jeho odstup na sestupové pozice je bohužel již minimální. Áčko sice čeká dohrávka na Vrchovině s místní rezervou (středa 20.4. 17:00 v Novém Městě na Moravě), ale vzhledem k tomu, že místní Áčko je třetiligové, bude úspěchem každý bod přivezený z města Zlaté lyže. A lepší to nemusí být s bodovým přídělem ani o víkendu, kdy hraje Ledeč s nedalekými Speřicemi, prozatímním lídrem tabulky. Tento zápas se hraje v neděli 24.4.2022 od 16:00 ve Speřicích a ledečští hráči doufají v co nejvyšší účast ledečských fanoušků.