Cesta za prvním vítězstvím sezóny nebyla jednoduchá – FK Kovofiniš Ledeč „A“ – FC Náměšť nad Oslavou – Vícenice 4:2 (1:0)

Utkání 2. kola krajského přeboru kraje Vysočina hráno dne 14.8.2022 v Ledči nad Sázavou.

STŘELCI: 34. Chlubna Martin, 66. Toula Martin, 77. Radil Filip, 88. Chlubna Martin (pen.) – 57. Rubák Jan (pen.), 79. Hort Josef Diváků: 105.

Rozhodčí: Doskočil Pavel – Niederle Zdeněk, Hána Samuel. ŽK: 2:2 (za LNS: Toula, Žemlička).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Gramer Filip [K], Chlubna Martin, Karel Jaroslav, Radil Filip (82. Stehno Jonáš), Vodička Lukáš, Toula Martin, Žemlička Tomáš, Havel Michal, Gramer Jakub (38. Stehno Martin), Bezděk Sedrik (73. Píška Matěj).

Ledeč vedla brankou Chlubny 1:0 a za tohoto stavu se odebraly oba týmy zchladit hlavy do šaten. Hosté ve 2. půli zaslouženě srovnali, paradoxně po mnoha šancích ze značky pokutového kopu. Kováci ale zabrali a utekli soupeři na 3:1. Hosté snížili 10 minut před koncem na rozdíl gólu a tak až penalta proměněná tentokrát na ledečské straně rozhodla o třech bodech pro Ledeč. Ledečské Áčko si připsalo první vítězství v sezóně a 4 body v tabulce po dvou zápasech se spíše neočekávaly. V příštím utkání jede Ledeč do Pelhřimova. Jako vždy tam nepůjde o jednoduché utkání, tentokrát bude ještě tento fakt umocněn špatným startem favorita do soutěže. Hraje se v neděli 21.8. od 16:30.

Komentář trenéra Pavla Storože: „Do utkání jsme šli s cílem nechat si všechny body doma. Šancí na to bylo od počátku více, než dost, nicméně na uklidňující branku jsme čekali přes půl hodiny. Následně nás bohužel čekalo vynucené střídání, které trochu poznamenalo začátek druhého dějství. Hosté hrozili hlavně ze své levé strany a přestože jsme stále měli řadu příležitostí skórovat, zahrozil dvakrát i soupeř a stáli při nás všichni svatí. Namísto zvýšení náskoku jsme po po nechopitelném řetězení chyb darovali hostům pokutový kop. Zbraně jsme však nesložili a ujali se vedení 3:1. To jsme však opět z části prohospodařili a výsledkově utkání zdramatizovali. Dvě minutky před koncem nás však definitivně uklidnil Martin Chlubna, proměněným pokutovým kopem. Obraně se tentokrát úplně nedařilo, pochvalu zaslouží střed zálohy a útočníci. Šanci dostali i mladí hráči a nezklamali, což je maximálně příjemné!“