Druhá jarní prohra – TJ Slovan Kamenice n. L. – FK Kovofiniš Ledeč n. S. 2:1 (2:0)

Utkání 17. kola krajského přeboru hráno dne 30. 3. 2024 v Kamenici n. L.

Branky: 3. Melzoch David, 36. Dvořák Vitězslav – 85. Vodička Lukáš.

Rozhodčí: Machát Oldřich – Beneš Jiří, Cirhan Miloš. Diváků: 315. ŽK: 1:2 (za LNS: J. Gramer, J. Štros). ČK: 0:1 (S. Bezděk).

Sestava Ledče: T. Bezděk – M. Píška (25. M. Toula), P. Herčík, L. Vodička, J. Karel, J. Gramer (68. T. Žemlička), V. Horký (82. O. Martinek), S. Bezděk, J. Stehno (45. P. Šťastný), M. Vágner, J. Fišer (82. J. Štros).

Domácí Kamenice byla v utkání papírovým favoritem a tuto roli i přes odpor kováků splnila. Ledeč dala dva regulérní góly, bohužel jeden jí nebyl uznán, jak dokazuje video níže. Ledeč je po druhé jarní porážce po 17. kole na 11. místě tabulky a náskok na 13. Bystřici má stále 2 body. Za Ledeč nastoupil nový hráč, sedmnáctiletý Pavel Šťastný, který se jako ledečský odchovanec vrátil z Havlíčkova Brodu. První jarní domácí utkání Ledče proti Rapoticím bude dalším pokusem k zisku prvních jarních bodů. Hraje se v sobotu 6. 4. 2024 od 15.30 hod v Ledči. Srdečně zveme diváky ledečský stadion.

Referát na stránkách Kamenice najdete zde.

Komentář trenéra Martina Turka:

„Již ve 4. minutě jsme nedůrazem a nedohodou v našich zadních řadách darovali gól. O 10 min později se nám podařilo vyrovnat po rohovém kopu, bohužel radost z vyrovnání překazil zvednutý praporek pomezního Beneše, jelikož byl prý hráč Vodička v ofsajdu. Nejspíš myslel hráče Fišera, ale ten také v ofsajdu nebyl, protože měl za sebou ještě obránce domácích (výstřižek videa níže pod článkem). Do konce poločasu nám pak dali domácí ještě jeden gól. V poločase jsme provedli určité změny, které vedly ke zlepšení a zatlačení soupeře před jeho branku. V 55. minutě jsme neproměnili pokutový kop, o chvilku později trefil Toula z 25 metrů konstrukci branky a v 71. minutě musel do sprch, po ošklivém faulu a červené kartě, Sedrik Bezděk. Dokázali jsem tlačit domácí i v 10 a v 85. minutě, zásluhou Vodičky, přišlo zasloužené snížení. Do hry se na posledních deset minut dostali i Štros s Martinkem, kteří svým výkonem přispěli ke zvýšení tlaku, ale z dalších příležitostí se nám už vyrovnávací branku vstřelit nepodařilo. Celkově se hrálo utkání na velmi dobré úrovni, pro diváka to byla určitě zajímavá podívaná. Kluky nesmí tato výsledková deka položit, herně to vypadá dobře, dokážeme se dostávat do šancí a je jen otázkou času, kdy se to otočí na naši stranu.“