Historické okénko aneb co se dělo v ledečském fotbale před 40 lety

Podzimní část sezóny 1982/1983 se Ledečskému Áčku v I. A třídě sk. Jih příliš nevydařila. Jednalo se o první sezonu po téměř tříleté etapě Migasově, po jehož odchodu z Ledče se trenérského žezla ujal bývalý vynikající hráč Petr Lebeda, který začal s postupným omlazováním týmu ve formě začleňování dalších nadějných odchovanců (Milan Mikula, Milan Kavka ad.). Neměl ovšem jednoduchou úlohu a sestava se víceméně každý zápas měnila, což celkově přispívalo k výsledkové nestabilitě. Mužstvo nemělo ani jasnou brankářskou jedničku a jen na podzim se v brance vystřídali 4 brankáři – Jaroslav Habásko st., Vojíř, Josef Hoskovec a Ing. Kuchař. O něco důležitější roli měl pod novým trenérem Ladislav Kalivoda ml. a nebýt jeho 9 podzimních branek, bylo by postavení v tabulce ještě horší. Určitým zklamáním tak bylo až 9. místo, a to ještě díky pozdější kontumaci zápasu v Rychnově n. K.  3:0 ve prospěch Ledče, neboť zápas na hřišti Ledeč prohrála 4:2.

Poslední zápas podzimu sehráli Kováci s Jiskrou Králíky 7.11.1982 a prohra s týmem z chvostu tabulky,, který do I.A třídy postoupil poprvé až v roce 1981, jen potvrdila slabou bilanci na domácím hřišti (3 – 1 – 2, 6 bodů).

A tak když byla až po konci podzimní sezony (!!!) schválena krajským fotbalovým svazem reorganizace soutěží, mohli ledečští dvojnásob litovat mnoha ztracených bodů. Na postupové 5. místo Ledeč ztrácela před jarem 4 body, ale ve vyrovnané tabulce si na postup do jedné ze skupin krajského přeboru brousily zuby i další týmy a tak bylo na jarní drama zaděláno.