Kováci sahali po vítězství, ale nakonec se museli spokojit jen s bodem – Sapeli Janovice – FK Kovofiniš n. S. 1:1 (0:0)

Utkání krajského přeboru Vysočiny hráno dne 2.10.2022 ve Stáji.

STŘELCI: 85. Brabec Miloslav – 14. Toula Martin.

Diváků: 63. Rozhodčí: Landsman David – Žaloudek Patrik, Hána Samuel. Delegát: Šoukal Roman. ŽK: 3:4 (za LNS: Žemlička, Pešek, Chlubna, Toula). ČK: 0:1 (Petřík).

Sestava Ledče: Bezděk Tomáš – Havel Michal, Karel Jaroslav , Žemlička Tomáš, Pešek Petr, Toula Martin [K], Herčík Pavel , Bezděk Sedrik (74. Trpišovský Martin), Chlubna Martin (83. Stehno Jonáš) Radil Filip (67. Matěj Vágner), Vodička Lukáš (67. Gramer Filip).

Ledeč se ujala vedení brankou Touly, který využil momentu překvapení a trefil se z přímého volného kopu téměř ze 40 metrů, když zaskočil nesoustředěného brankáře domácích. Hosté mohli v průběhu zápasu vedení navýšit, zejména šance Chlubny volaly po gólu. A tak platilo okřídlené rčení „nedáš – dostaneš“ a domácí 5 minut před koncem vyrovnali. Kováci se ještě v 90. minutě marně dožadovali penalty, byly z toho jen žluté karty pro Toulu a Peška a karta barvy rudé pro Petříka vehementně protestujícího z lavičky.

Komentář trenéra Pavla Storože je tentokrát lakonický: „Za sebe mohu jen říci, že nás mrzí řada neproměněných tutovek, jinak nemám hráčům moc co vytknout. Referát na webu soupeře je vcelku objektivní. „ Zmíněný referát najdete zde.

V příštím kole jede Áčko opět ven, prodloužit sérii 5 zápasů bez porážky se pokusí v Žirovnici. Ve městě pověstné perleti se hraje v sobotu 8.10.2022 od 15:00.