Tři góly, tři body – TJ Šmolovy – FK Kovofiniš Ledeč n. S. „B“ 1:3 (1:1)

Utkání 9. kola okresního přeboru Havlíčkobrodska hráno dne 2.10.2022 ve Šmolovech.

STŘELCI: 35. Zelingr David – 22. Vágner Matěj, 64. Vágner Matěj, 85. Vágner Matěj.

Diváků: 55. Rozhodčí: Lóži Petr. ŽK: 1:0.

Sestava Béčka: Císař Erik – Hauser Lukáš, Prchal Daniel, Smejkal Marian, Vladyka Jan (46. Tselych Petr) – Pajer Martin, Turek Martin [K], Vágner Matěj, Stehno Jonáš (81. Holoubek Jakub) – Trpišovský Martin, Martinek Ondřej (86. Pasa Ivan).

Béčko prakticky do poslední chvíle čekalo, koho jim Áčko pošle po dopoledním zápase se Sapeli. Posily opravdu přijely a byly na hřišti znát. Ve Šmolovech se utkaly dva týmy ze špice tabulky okresního přeboru a utkání přineslo zajímavou podívanou. Diváci se rozhodně nenudili po celých 90 minut.

Začátek utkání se nesl ve znamení vyrovnaného boje o střed pole. Opticky byli o něco lepší domácí a Erik Císař v bráně Ledče musel čelit v prvních 20 minutách několika těžkým střelám, všechny však dokázal zneškodnit. Paradoxně šli tak do vedení hosté, když se ve 22. minutě po první jejich vážnější akci z levé strany dostal na vápně k míči Matěj Vágner a pohotově obstřelil gólmana – 0:1. Domácí se ale hnali stále dopředu a výsledkem byly dvě tyčky a jedno břevno ledečské branky. Gól ale vstřelili až ve 35. minutě poté, co hostující gólman Císař vybíhal proti útočníkovi až na hranici velkého vápna, bohužel pro Ledeč zasáhl míč jen zlehka a domácí hráč se rychle zorientoval, kde je odražený míč a trefil poloprázdnou ledečskou branku – 1:1. Za tohoto stavu poslat sudí Lóži oba týmy do kabin.

Do druhé půle nastoupilo mnohem lepší Béčko. V podstatě od příchodu z kabin pracovali všichni na hřišti na 100% a hlavně ledečská záloha s pohonnými motory Vágnerem a Turkem tu domácí začala výrazně přehrávat. Během prvních 20 minut mělo Béčko řadu střel, standardních situací, ze kterých mohlo skórovat, ale ujala se až hlavička Vágnera v 64. minutě, který vrátil míč odražený od spojnice břevna  a tyče hezky zpátky do vinglu – 1:2. Béčko poté trefilo ještě jednou břevno a 2 x tyč. Do velké šance se hnal Turek, vybíhal z vlastní půlky hřiště, Vágner mu namazal do uličky na samostatné sólo, jenže pomezní sudí zvedl praporek, protože viděl v „mrtvém“ ofsajdu útočníka Trpišovského a hlavní tento ofsajd odpískal. Hosté se v té chvíli čílili hned 2x, jednou na necitlivě a nesprávně odmávaný a odpískaný ofsajd a podruhé na skutečnost, kdo zvedl praporek. Domácí pomezní laik totiž v inkriminované chvíli vykonával za blízkým stromem tělesnou potřebu a předal praporek jakémusi mladíkovi v kapuci, který zrovna seděl vedle na lavičce, a ten zastavil nadějnou útočnou akci hostů. Poté opět došlo k předání praporku zpět laikovi a hrálo se dál. Hosté neustali v aktivitě, domácí záloze došla fyzička a Šmolovy měly do konce jen několik brejků. Po jednom z nich se vyznamenal připravený Erik Císař. Definitivní rozuzlení tak přinesla až 85. minuta, kdy se po sérii narážeček probil s míčem do vápna s chutí hrající Vágner a vytlačen až na levé křídlo z těžké pozice vymetl domácímu gólmanovi jesličky – 1:3. V závěru se na hřiště dostali i náhradníci Ledče. Domácí už na zvrat neměli a tak se Béčko mohlo radovat z dalšího venkovního vítězství.

Pochvalu trenéra Vladyky a vedoucího mužstva Jirky Kutílka zaslouží hlavně za druhý poločas všichni v dresu Ledče. Určitě je nutné zvláště vyzdvihnout autora hattricku Vágnera, bojovníka v záloze Pajera, kterému chybí jen více odvahy ke střelbě, stopera Hausera, který v zápase v podstatě neudělal chybu. Také záložník Turek a útočníci Trpišovský s Martínkem dřeli, gólově se sice neprosadili, ale tlak po začátku první byl do velké míry výsledkem jejich úsilí a tlaku na obránce Šmolov. Mladíci v mužstvu Béčka Smejkal se Stehnem se sice tolik neprosazovali individuálně, ale zápas odmakali a jejich čas určitě ještě přijde.

Béčko udrželo lichotivou 2. příčku tabulky. Další těžký zápas čeká Béčko v Dlouhé Vsi. Hraje se v sobotu 8.10. od 15.00 hodin. Zápas se kryje se zápasem Áčka a dorostu a tak bude určitě zajímavé, jakou sestavu se podaří trenérovi Vladykovi poskládat, tak aby byla úspěšná jako v předchozích zápasech.