Místní derby ovládli kováci – FK Kovofiniš Ledeč n. S. B – SK Kožlí 3:1 (1:0)

Utkání 8. kola okresního přeboru hráno dne 24.9.2023 v Ledči.

Branky: 44. Martinek Ondřej, 61. Martinek Ondřej, 77. Trpišovský Martin – 49. Hutař Michal.

Rozhodčí: Novák Vojtěch – Cakl Martin, Dočkal Lukáš. Diváků: 70. ŽK: 1:2 (za LNS: M. Janovec).

Sestava Béčka: Březina David – Hauser Lukáš, Prchal Daniel [K], Smejkal Marian, Janovec Martin (46. Havel Michal), Píška Matěj,  Pajer Martin (62. Vágner Matěj), Horký Vít, Holoubek Jan (46. Brož Pavel), Martinek Ondřej (82. Vladyka Jan), Trpišovský Martin.

Ledečská rezerva byla v derby favoritem, ale do vedení šla až těsně před odchodem do šaten brankou Ondřeje Martínka. Hosté ale poměrně rychle po pauze srovnali Hutařem. Martínek vrátil Ledči vedení v 61. minutě a byl to jeho jubilejní desátý gól v okresním přeboru v probíhající sezoně. Pojistku Ledče přidal v 77. minutě zkušený Trpišovský, který svou kariéru v dospělém fotbale odstartoval právě v dresu Kožlí.

Béčko díky zaváhání Golčova Jeníkova vede okresní přebor díky lepšímu skóre před Herálcem. V příštím kole hostuje naše rezerva v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou a snad to tam dopadne lépe než na jaře 2023 (0:6). Hraje se v neděli 1.10.2023 od 15:00.